Komenda wybrała dostawcę armatek wodnych

24 marca 2020, 09:53
prewencja fot swietokrzyska policja
Fot. Świętokrzyska Policja

Spółka Wawrzaszek ISS z Bielsko-Białej złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu dotyczącym dostawy pojazdów typu armatka wodna - poinformowała Komenda Główna Policji. Sprzęt trafi do formacji najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Jak informuje Komenda Główna Policji, za dostawy - jeśli dojdzie do podpisania umowy z polską spółką - zapłaci ona brutto ponad 19,987 mln złotych. Warto zaznaczyć, że maksymalna kwota, jaką formacja zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia, to ponad 20,424 mln złotych. Okazuje się więc, że Wawrzaszek ISS bardzo celnie wstrzeliła się w policyjny budżet. Tak samo zresztą, jak druga spółka, która zainteresowana była realizację tych dostaw, czyli SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne. Firma SZCZĘŚNIAK za realizację zamówienia zażyczyła sobie, zgodnie z dokumentami z otwarcia ofert, ponad 19,943 mln złotych. 

Zamówienie zrealizowane ma zostać do 4 grudnia bieżącego roku. KGP otrzymać ma w ramach zamówienia pięć pojazdów typu armatka wodna, przeznaczonych dla oddziałów i pododdziałów prewencji Policji. Biorąc pod uwagę, że formacja wymaga, by potencjalni dostawcy wraz z ofertą dostarczyli wykaz i lokalizacje autoryzowanych stacji obsługi dla pojazdu bazowego dla co najmniej jednej autoryzowanej stacji obsługi pojazdów w Warszawie lub powiatach ościennych oraz co najmniej po jednej autoryzowanej stacji obsługi w województwach śląskim i pomorskim, to domyślać się można, że to właśnie tam ostatecznie trafią nowe armatki. 

Kryteriów udzielenia zamówienia było całkiem sporo. Na liście znalazła się gwarancja na zbiornik wody oraz całą zabudowę i wyposażenie pojazdu po zabudowie na co najmniej 5 lat, bezpłatne przeglądy okresowe w ramach gwarancji na pojazd bazowy, na którym dokonano zabudowy, czy wymianę wszystkich szyb kuloodpornych w kabinie załogowej po 5 latach eksploatacji pojazdu. Formacja przydzielała również punkty za usytuowanie wylotów rur wydechowych silnika głównego i silnika napędzającego pompę wody nad nadwozie pojazdu, wyposażenie wozu w hamulce postojowe dla każdej osi w pojeździe bazowym, umieszczenie w tylnej części pojazdu z możliwością dostępu z powierzchni gruntu do sprzętu bezpieczeństwa (linia szybkiego natarcia, gaśnice 2 szt., koc gaśniczy oraz sprzęt specjalistyczny) czy przyłącze tłoczne Ø 75 umożliwiające przetłoczenie wody z pojazdu do drugiego pojazdu pod ciśnieniem z wykorzystaniem elementów układu wodnego i wyposażenia pojazdu. Najważniejszym kryterium była jednak cena, której wagę wskazano na 58.

Realizacją przetargu zainteresowane były dwa podmioty, czyli dwie spółki z Bielsko-Białej. Komenda Główna Policji 65 punktów przyznała firmie Wawrzaszek ISS. Jej oferta nie otrzymała bowiem punktów m.in. za gwarancję, bezpłatne przeglądy okresowe czy wymianę szyb - za które razem mogłaby ich "zgarnąć" właśnie 35. 

Natomiast oferta przesłana przez spółkę Szczęśniak Pojazdy Specjalne nie otrzymała od komendy żadnych punktów. Jak się bowiem okazało, "została na wcześniejszym etapie odrzucona".

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Kóma
środa, 25 marca 2020, 11:43

A więc jednak kryteria uliczne ... Do użytkowników i operatorów takiego sprzętu, tudzież podobnego, kiedyś możecie stracić emerytury !!!!

Niekóma
sobota, 28 marca 2020, 19:46

To groźba?

44
wtorek, 24 marca 2020, 12:59

Niewątpliwie już wkrótce się przydadzą...

Glina
wtorek, 24 marca 2020, 11:29

Pięć samochodów za 20 mln. Czy one mają dodatkowo fruwać? Nawet z gwarancją na 5 lat ta cena to absurd a wpisywać w warunki konieczność wskazania stacji diagnostycznej to jakaś ściema. Czyli co? Do tej pory przeglądy posiadanych obecnie armatek były robiono u pana Henia w garażu?

Rob
sobota, 28 marca 2020, 19:47

Proponuję zacząć produkcję i stanąć do przetargu.

Bolko z Gliwic
wtorek, 24 marca 2020, 14:00

Kolego prosze zauważyć ze prowizja to tylko 3 mln pln

Tweets InfoSecurity24