Kolizja limuzyny SOP. W aucie Jarosław Zieliński?

24 sierpnia 2020, 14:19
zieliński, policja, podlasie, fot. podlaska.policja.gov.pl
Fot. Podlaska Policja

Do kolizji doszło na trasie S8 na wyjeździe z Augustowa. Nikomu nic się nie stało - poinformował w poniedziałek rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Jak podkreślił, do zdarzenia nie doszło z winy kierowcy SOP.

Kolizja limuzyny SOP miała miejsce ok. godz. 11:00 na 729 km trasy S8, na wyjeździe z Augustowa. Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że winę za kolizję ponosi kierowca samochodu osobowego, który włączając się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że autem osobowym kierował starszy mężczyzna. Miał przyznać się do winy i otrzymał 220 zł mandatu. W aucie SOP przewożona była osoba ochraniana.

Jak podaje RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o kolizji, limuzyną SOP przewożony był były wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Jak informował na początku br. InfoSecurity24.pl, w oparciu o dane przekazane redakcji przez podpułkownika SOP Bogusława Piórkowskiego, od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku doszło do 15 zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierowców SOP. W tym samym okresie z winy innych kierowców doszło do 18 zdarzeń drogowych. Łącznie było ich więc 33. Oznacza to, że liczba zdarzeń drogowych z udziałem funkcjonariuszy formacji zwiększyła się znacząco w 2019 roku. Od 1 stycznia do 1 grudnia było ich bowiem już 52, w tym 36 zdarzeń drogowych spowodowanych przez funkcjonariuszy formacji i 16 z winy innych kierowców. Jak podawała wtedy Interia, do 20 grudnia br. ich liczba wzrosła już do 63. Co więcej, do dziewięciu z zeszłorocznych zdarzeń miało dość, gdy w pojeździe znajdowała się osoba ochraniana. 

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Olo
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 22:39

Długo jeszcze społeczeństwo będzie płaciło za specjalną ochronę i luksusową limuzynę dla kolejnego szeregowego posła? Mało, że dostaje dietę, uposażenie, kasę na utrzymanie biura, kilometrówki, darmowe przejazdy i przeloty i szereg dobrze opłacanych stanowisk dla pociotków ?

Ustawiator
środa, 26 sierpnia 2020, 13:25

Widać ze ustawił sobie służby Szara eminencja? Nie Sobowtór PREZESA

RR
czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:03

Za czasów wiceministrowania kazał przebierać policjantów za borowików, żeby się lepiej poczuć. Odszedł chyba pod warunkiem, że dostanie prawdziwych

Tweets InfoSecurity24