Jacek Kurski z ochroną SOP?

5 listopada 2020, 13:53
SOP, Służba Ochrony państwa, ochrona, fot. sop
Fot. SOP

Prezes TVP Jacek Kurski decyzją szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego został objęty ochroną SOP – informuje portal tvn24.pl. Jak dodano, taka decyzja została podjęta na podstawie ustawy o SOP, zgodnie z którą, "ze względu na dobro państwa", szef MSWiA może objąć ochroną inne niż wymienione w przepisach osoby.

Z ustaleń portalu, który powołuje się na źródła zbliżone do SOP wynika, że szef MSWiA ochronę prezesowi TVP przyznał na podstawie tego samego zapisu ustawy o SOP, z którego korzystał w przypadku byłej posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. 

Jak zaznacza tvn24.pl, zgodnie z art. 3 ustawy o SOP ochroną objęci są m.in. prezydent, marszałkowie obu izb parlamentu, premier oraz wicepremierzy. "Otrzymują ją z racji sprawowanego stanowiska. Ten sam artykuł daje też szefowi MSWiA możliwość objęcia ochroną <<innych osób ze względu na dobro państwa>>" - czytamy.

Cytowany przez portal były oficer Biura Ochrony Rządu mówi, że choć mundurowym zdarzało się ochraniać np. sędziów, przydzielenie ochrony szefowi państwowej spółki, to sytuacja bez precedensu.

Służby prasowe resortu spraw wewnętrznych i administracji odmówiły komentarza w tej sprawie tłumacząc, że jest to informacja niejawna. "Na nasze pytania nie odpowiedział też Kurski" - pisze tvn24.pl.

PAP/IS24

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
?
niedziela, 8 listopada 2020, 23:23

Po co znak zapytania w tytule?

LE
niedziela, 8 listopada 2020, 00:33

Premia za zasługi

Elo
czwartek, 5 listopada 2020, 20:47

Pycha kroczy przed upadkiem.... Jak powiedział Dmowski "gdyby władzą tak szybko się uczyła jak demoralizowała" to można powiedzieć że nasz kraj by był w innym miejscu... Dzis sytuację mamy jaką mamy i jak człowiek myśli nad tym co zaoferowała nam obecną władzą to brak słów...

Abw
czwartek, 5 listopada 2020, 19:04

To jeszcze nic, ABW spaliło swoje lokale operacyjne, wszystkie te działania będziemy odrabiać dekadę

Tweets InfoSecurity24