Fałszywy generał armii ukraińskiej i broń w Poznaniu

20 kwietnia 2020, 10:16
wielkopolska policja ukraina broń
Fot. Wielkopolska Policja/Facebook

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w czwartek mężczyznę pod zarzutem posiadania dużej ilości broni bez zezwolenia. W jego domu znaleziono 27 szt. różnego rodzaju karabinów, pistoletów, granatów i amunicji. Zakwestionowano kilka egzemplarzy karabinów, na które zatrzymany mężczyzna nie miał zezwolenia.

Jak informują wielkopolscy policjanci, funkcjonariusze z KWP Poznań zajmujący się na co dzień przestępczością pseudokibiców dowiedzieli się o mężczyźnie podającym się za wojskowego z Ukrainy. Pojawiały się także informacje, że miały on być w stopniu generała. W różnych źródłach mówiło się także, że może on dysponować dużą ilością broni.

Policja podjęła decyzję o przeszukaniu jednego z domów pod Poznaniem. W mieszkaniu podejrzanego znaleźli 27 różnych egzemplarzy broni. Niektóre egzemplarze były na ostrą amunicję bojową. Znaleziono także dokumenty z cechami ukraińskich urzędów.

W mieszkaniu odnaleziono również granaty. Wdrożono specjalną procedurę, a na miejsce przyjechała specjalna ekipa pirotechników z SPKP z Poznania. Po wykręceniu zapalników okazało się, że były to perfekcyjnie wykonane repliki.

Jak relacjonuje KWP w Poznaniu, właściciela arsenału nie było w domu. Druga ekipa policjantów namierzyła go w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Mężczyzna poruszał się w mundurze Armii Ukraińskiej.

Zatrzymanemu mężczyźnie zostały postawione zarzuty nielegalnego posiadania broni i znęcania się nad rodziną. Na wniosek Policji i Prokuratury został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu kara do 8 lat więzienia.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 31
werte
wtorek, 21 kwietnia 2020, 11:15

Jak widać bandyci i Ukraińcy z dowolnym obywatelstwem niewiele sobie robią z przepisów prawa. Rząd czeka na kolejny Wołyń czy w końcu zrobi coś w sprawie szerszego dostępu do broni dla Polaków?

Gnom
wtorek, 21 kwietnia 2020, 10:27

Lepiej zwróćcie uwagę na obywatelstwo - niemieckie. Pewnie jakiś moskal. Stałego starają się utrzymać skłóconych Polaków i Ukraińców. Jedni i drudzy robią to od kilku stuleci, wspólnie lub osobno. Jak byśmy się dogadali to znów do oba kraje straciłyby dużo na znaczeniu.

Obserwator
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 19:28

Z tego co widać na naszywce, to nie SZ tylko Gwardia Narodowa.

QRF
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 16:50

Dwie wiatrówki, dubeltówka kapiszonowa i dziwny muszkieto-garłacz też kapiszonowy (nie podlega ustawie o broni i amunicji). Mam nadzieją że tego StG44 nie zezłomują tylko jakiemuś muzeum przekażą.

werte
wtorek, 21 kwietnia 2020, 11:24

Od dołu zdjęcia na stole (bez wiatrówek czy arabskiego garłacza) widać dwa Mosiny (jeden przerobiony), Enfield, pepesza, dubeltówka. Wyżej ciężko się zorientować czy Stg albo AK to airsoft czy nie. Na tapczanie te same w innym ujęciu. Ale zdecydowanie nie nazwałbym tej kolekcji fejkową.

Luke
poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 16:19

Jak jest jeden to jest i drugi. Polska jest zalana takimi ludzm i szpiegami!

Tweets InfoSecurity24