Drony paraliżują lotnisko Gatwick

20 grudnia 2018, 14:20
drony, fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay.com
InfoSecurity24
InfoSecurity24

Londyńskie lotnisko Gatwick, zamknięte w środę późnym wieczorem, gdy w pobliżu zauważono dwa drony, pozostaje nieczynne w czwartek i nie wiadomo na razie, kiedy wznowi działalność. W czwartek znów zauważono tam drona.

Szef operacji lotniczych na Gatwick, Chris Woodroofe, powiedział o tym BBC. "(...) w ostatniej godzinie widziano tam kolejnego drona, więc na tym etapie nie otwieramy (lotniska) i nie mogę powiedzieć, kiedy otworzymy" - oświadczył. Zapewnił, że nastąpi to dopiero, kiedy można to będzie zrobić bezpiecznie.

Lotnisko otwarto na krótko około godz. 3 nad ranem w czwartek, ale z powodu kolejnego drona zamknięto je już po 45 minutach.

Zamknięcie Gatwick naraziło na poważne niedogodności dziesiątki tysięcy pasażerów. Samoloty kierowane są na inne lotniska, oba terminale są pełne ludzi, z których wielu spędziło tam noc na ławkach i na podłodze.

Policja podkreśla, że loty dronów w pobliżu Gatwick są "rozmyślnym aktem, mającym na celu zakłócenie działania portu lotniczego". Zastrzeżono jednak, że nic nie wskazuje na podłoże terrorystyczne.

Rzecznik premier Theresy May podkreślił, że loty dronów w pobliżu londyńskiego lotniska są działaniem nieodpowiedzialnym i absolutnie nie do przyjęcia. Wyraził współczucie pasażerom narażonym na tak wielkie niedogodności.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Pan Rakietowy
sobota, 22 grudnia 2018, 00:11

system, w którym żyjemy my, zwykli ludzie zapewnia nam naprawdę mizerne i kruche poczucie stabilności. Zaledwie dron, jedna, druga zabawka jakich tony leżą w sklepach i już dziesiątki tysięcy ludzi mają poprzestawiane dni.

Tweets InfoSecurity24