Czy Policja ma problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego?

18 lutego 2020, 12:50

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka oraz Michał Hara z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiadają na pytanie, czy polscy funkcjonariusze mają problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 49
N20
sobota, 28 marca 2020, 11:41

Polska policja ma nieskuteczne środki przymuszenia bezpośredniego dźwigni podstawowej nie potrafią założyć

Kkkk
piątek, 5 czerwca 2020, 01:41

Skuteczne i przydatne są tylko dwie dźwignię reszta do kosza. W szkołach Policij uczą zbędnych starych rzeczy które sie nie sprawdzają w trakcie interwencji. ps ktoś to wymyślił w latach 80 -tych i tak klepią dalej to na szkołach ,a później rządnych szkoleń.

Nick
środa, 19 lutego 2020, 21:44

No w porównaniu z policją w USA to faktycznie pan rzecznik mówi prawdę ,śr.przymusu nie są nadużywane.Bo w USA mogą człowieka zastrzelić w domu przed własnym telewizorem ,albo porazić taserem ze skutkiem śmiertelnym ,a sąd takiego policjanta uniewinnia.Tak jak czytałem jest na przykład w NYPD w Nowym Jorku .Tam zwyczajnie ludzie się policji boją .Sądy zawsze stają po stronie policjanta.A ten może nałgać i nikt tego nie sprawdzi.Często ludzie padają ofiarą policji tylko dlatego ,że znależli się w złym miejscu i czasie .Bezpieczni są chyba tylko znani politycy czy wielcy bogacze.Stać ich na adwokatów po kilka tys. dolarów za godzinę pracy.Moim zdaniem polska policja w wielu przypadkach przesadza.Niepotrzebnie.Bardzo nie podobają mi się zatrzymania polegające na pokazówkach i wleczeniu w łańcuchach prawie w powietrzu.Czemu to ma służyć? Prewencji generalnej?Nie dziwi mnie ,że ludzie traktowani przez sfrustrowanych policjantów po chamsku zaczynają się stawiać ,urażeni w swojej godności.A to z kolei nakręca przemoc policji.Moim zdaniem, należy lepiej dobierać ludzi do tego zawodu.Spokojnych o wysokim progu pobudliwości .Nie zaś frustratów z rodzin patologicznych ,którzy idą do policji z chorym poczuciem misji przywracania prawa za wszelką cenę albo wręcz psychopatów,którzy lubią czuć władzę nad innymi.Reasumując .Moim zdaniem, nie jest w polskiej policji dobrze.Ale może być lepiej ,jak się policja przestanie oburzać na uwagi pod jej adresem ,ale weżmie je pod uwagę ,żeby poprawiać swoje błędy.

Kkk
piątek, 5 czerwca 2020, 01:43

Zacząć to trzeba od ludzi

Funk.
czwartek, 14 maja 2020, 14:38

W USA mogą cię zastrzelić przed telewizorem ale to polska policja przesadza??? Weź załóż dźwignię nie mówiąc już o kajdankach takiemu a zaraz jest chory, rehabilitacja bo go uszkodziłeś.... W Polsce po użyciu ŚPB jest więcej pisania notatek niż to wszystko warte, niestety! I zaraz patola wystawia filmik na YouTube bo taka moda. Jakby wiedzieli, tak jak jest w stanach, że nie można się Policji opierać bo kulka, to by się sami parole kładli. I już by to nie trafiało do internetu bo by nie było takie ciekawe!

wtorek, 21 kwietnia 2020, 09:38

A po co Policji się oburzać? Jak ktoś

Gregu26
sobota, 22 lutego 2020, 10:18

Tak Powinien być nabór, selekcja... A jest kadrowa zapaść we wszystkich służbach mundurowych, poza MONem. Nikt w mediach do tego się nie przyznaje. Ale o jakim naborze można mówić jeśli f-sz dostaje poniżej 3000, gdzie ma do wyboru lepsze oferty na rynku pracy. Umówmy się, dziś do tej " roboty" idą szaleńcy lub zapalency- zarówno jedni jak i drudzy do odstrzału przez psychologa.

zgredzik
środa, 16 września 2020, 23:53

no teraz jak ktoś zakłada mundur na 25lat i za te 3tyś, to my się u nas w firmie zastanawiamy czy on normalny a nowy patrzy i się zastanawia co my tu robimy bo jacyś dziwni jesteśmy. Niby śmieszne ale nikt się nie śmieje

Lunar
środa, 19 lutego 2020, 23:58

Mądrego to i dobrze posłuchać

Growler
środa, 19 lutego 2020, 19:10

W kilku komentarzach była mowa o kamerach na mundurach. W kilku miastach Polski policjanci posiadają te kamery i powiem tyle "mistrzowie nagrań", "Gandalfowie prawa" i innej wszelkiej maści klientela policjantów ma zwyczajnie ciężko....zawsze nagra się brzydkie słowo (mandat), zawsze nagra się głośne zachowanie po 22:00 (mandat), zawsze nagra się prowokowanie policjantów, groźby wobec nich (konsekwencją większa niż mandat) no i cała sytuacja w której policjanci musieli użyć ŚPB też się nagra.

Lunar
środa, 19 lutego 2020, 12:13

Tak Policja ma z tym problem. Ten kraj to poństwo policyjne. Nowy rząd nadaje im nowe uprawnienia a gdy tylko się wychylisz z tłumu zrobią z ciebie pedofila lub narkomana. Takich przywilejów jak nasze służby mają to ze świecą szukać w Europie. Jest ucisk a nie wolność.

Tomek
sobota, 22 lutego 2020, 10:05

Przywilejów... dobre. To "wyskocz" do Policjanta w Czechach, Francji. Nawet Niemcy przestali się już patyczkowac. U nas dzięki upolitycznionemu RPO mamy Ciechocinek dla przestępców. Zmierzamy do modelu skandynawskiego, gdzie latami przestepcy mogli wszystko- jakie są efekty? widać...

Leprikon
środa, 19 lutego 2020, 21:53

W takim razie zapraszam do bliższej znajomości z Policją Niemiecką lub Francuską i wtedy porozmawiamy.

sluzbowy podroznik
środa, 19 lutego 2020, 23:18

Jezdzilem samochodami sluzbowo po wielu krajach Europy i wielokrotnie zatrzymywala mnie Policja do kontroli i jakos nie mialem z nimi problemow. We Francji bylem 6 lat a do Niemiec jezdzilismy wielokrotnie w ciagu roku.O innych krajach nie wspomne. Ja nie moge zlego slowa powiedziec na Policje w tych krajach. Raz za niezapiety pas we Francji gliniarz powiedzial ze nastepnym razem dostane mandat 30 euro.

środa, 19 lutego 2020, 14:43

Poogladaj co sie dzieje we francji albo hiszpanii zanim zaczniesz wypisywać glupoty

Seba
środa, 19 lutego 2020, 00:46

Podobały mi się wypowiedzi insp. Ciarki. Przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich żyje w jakiejś bańce ochronnej. Kompletnie oderwany od rzeczywistości, brak wiedzy oraz zwyczajnego doświadczenia życiowego. Zastanawiam się czy przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich działa na rzecz wszystkich obywateli czy może tylko tych, którzy mają problemy z prawem. Z całą pewnością Policjanci nie są przez RPO postrzegani jako obywatele posiadający prawa podlegające ochronie jak można wywnioskować z wypowiedzi sami zdecydowali się na pełnienie służby wiec muszą się godzić na fizyczne ataki na niego zwłaszcza, że zawsze jest w lepszej pozycji niż przestępca. To jakieś kuriozum. RPO dąży do wyrównania szans w sytuacji ataku na policjanta bo jeśli chodzi o przeciętnego obywatela to już nie. Może przed interwencją powinien przybywać przedstawiciel RPO i pytać przestępcę co chce dzisiaj zrobić policjantowi to mu użyczy odpowiednich środków aby wyrównać szanse. PS. bardzo rzadko udzielam się na forach, ale wypowiedz przedstawiciela RPO mnie niezwykle oburzyła. Pozdrawiam

Wyer
niedziela, 23 lutego 2020, 18:48

Obecny rzecznik realizuje partyjna idee ukazywania łamania praw człowieka w Polsce. To wszystko na użytek interesów politycznych. Ocena działań policji jest tylko narzędziem do wytwarzania niepokojących raportów a asumpt stanowi potrzeba polityczna. Kolejny przykład zasady że cel uświęca środki.

Tweets InfoSecurity24