Czy Policja ma problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego?

18 lutego 2020, 12:50

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka oraz Michał Hara z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiadają na pytanie, czy polscy funkcjonariusze mają problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 49
Fsz
wtorek, 18 lutego 2020, 21:11

Ciekawe wypowiedzi słysze. Kajdanki mają na celu ograniczyć wolność? Taka jest właśnie znajomośc tematu ludzi stojących na straży praw obywatelskich. Ok, traktuje to jako niefortunne dobranie słów, ale wypowiedz Pana Mecenasa dają poczucie niskiego poziomu profesjonalizmu.

Wuyer
niedziela, 23 lutego 2020, 18:51

Walka partyjna i polityczna. Realizacja tezy o politycznej policji która jest okrutna i nadużywa środków przymusu. Cel to oczywiście wskazanie na zagrożenie praworządności. Narzędzia czyli dobre imię służb nie maja znaczenia bo cel uświęca środki.

Fsz
wtorek, 18 lutego 2020, 20:59

Możliwość wniesienia zażalenia na użycie środka przymusu bezpośredniego??? Padłem! Pan mecenas chyba żyje w innym wymiarze... Jakby była taka możliwość to zaraz 90% cwaniaczków osiedlowych co zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji, gdzie ciągle mają założone kajdanki składała by takie zażalenie, że za ciasno, ze po co bo oni spokojni. Jaki byłby tego efekt??? Prokuratura nie wiedziałaby w co ręce włożyć za pewne, a gdyby padały wyroki, że zażalenie jest zasadne, bo osiedlowy cwaniak obtarł sobie reke, a w trakcie czynności w jednostce miał kajdanki chociaż był spokojny to policjanci zastanawialiby się nie tylko czy użyć broni, ale też czy wgl założyć kajdanki, bo zaraz mogą mieć obcięte dodatki, 13 pensje, a jeszcze jakby mieli stracić robote? To juz chyba woleli by ją rzucić... Jak my chcemy wychować społeczeństwo kastrując policje, organ który w sposob bezpośredni trzyma lejce ludziom, zeby zachowywali się nie tylko zgodnie z prawem, ale tez zgodnie z normami społecznymi. Powinno sie wpajac ludziom, że POLICJA BÓL jeśli się coś złego uczyni, nie mówie tu żeby jak w czasach PRL pałką mieli bić i tym karać, tylko w czasie używania ŚPB zeby człowiek liczył sie z tym ze nie bedzie to delikatne, to juz daje do myslenia człowiekowi czy warto sie pchać w kajdanki. eh...

realista
środa, 19 lutego 2020, 23:33

Dlatego ja zawsze stoje potulny jak pies i czekam co policjant mi kaze bo policjant zawsze ma racje nawet jak jej nie ma. Oczywiscie nie wszyscy sa tacy ale wielu z nich wladza uderza do glowy. Tak samo zreszta dzieje sie w wielu firmach bo wladza deprawuje. I nie probuj mi udowadniac ze w Policji sluza sami krysztalowi.

Robert
środa, 19 lutego 2020, 05:33

Mieszkam w USA, tutejsza policja jak wiadomo ma chyba najwiecej mozliwosci i praw uzycia wszelkich srodkow, zwlaszcza tych ostatecznych. Z drugiej strony nie ma prawa wylegitymowac, zatrzymac, zrewidowac, przeszukac samochod. Nieuzasadnione zalozenie kajdanek czy zatrzymanie i wycieczka na komisariat czyli aresztowanie to juz powazne sprawy i nieuzasadnione kosztuja miasto dziesiatki czy male setki tysiecy zasądzonego odszkodowania. Musimy nauczyc sie tego od Amerykanow: policja ma wielka pałę na łamiących prawo ale obywatele tez cos maja w zanadrzu, nie mowiac o slynnej 2giej poprawce do konstytucji

środa, 19 lutego 2020, 01:19

Pięknie napisane :)

obywatel
wtorek, 18 lutego 2020, 20:38

Kiedy będzie obowiązek używania kamer WŁACZONYCH na mundurze

andrej
środa, 19 lutego 2020, 14:32

Fajnie gdyby potem te nagrania bez cenzury i cięcia były wrzucane do internetru aby taka osoba jak ty mogła się pooglądać co wyprawia i było by to nauczką dla innych. Oczywiście głos zniekształcony twarze porozmywane. Nie to co jakaś śmieszna drogówka.

środa, 19 lutego 2020, 09:29

Mam nadzieję że będzie niedługo bo wtedy większość cwaniaczków znieważających lub pojawiających policjantów będzie na nich niezbity dowód

zeus89
środa, 19 lutego 2020, 09:49

No chyba nie. Masz sprawę policjanta, który na marszu chciał wylegitymować osobę i zaraz go obskoczyli, utrudniali mu zadanie, i po prostu robiło się groźnie. Policjant jednego odepchnął. Wszystko było nagrywane przez samych uczestników marszu (wszak interwencja aparatczyka ucisku państwowego) no i teraz to policjant ma problemy mimo, że z samego nagrania kilku uczestnikom marszu można by postawić zarzuty. No ale jest "wolny niezależny sąd"

Maciej
wtorek, 18 lutego 2020, 19:17

Jaki problem?

andrzejto
wtorek, 18 lutego 2020, 18:58

Policjanci są po pierwsze słabo wyszkoleni i nie utrzymują swoich umiejętności. Po drugie system tak zwanej sprawiedliwości jest totalnie oderwany od rzeczywistości.

Tweets InfoSecurity24