CBŚP uderza w handlarzy bronią

30 kwietnia 2020, 08:24
broń, cbśp
Fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym przerabianiem i wprowadzaniem do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych - poinformowało CBŚP. Mundurowi przejęli kilkadziesiąt sztuk broni, kilka tysięcy sztuk amunicji oraz materiałów mogących posłużyć do stworzenia ładunków wybuchowych. W akcji wsparcia udzielili policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji ,,BOA" i KMP w Poznaniu.

Policjanci z Wydziału we Włocławku Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przerabianiem i wprowadzaniem do obrotu broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych. Jak informuje CBŚP, grupa mogła działać od kilku lat, a z ustaleń śledczych wynika, że jej członkowie z handlu bronią uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Nielegalny proceder przerwali policjanci CBŚP podczas akcji, przeprowadzonej wspólnie z Prokuraturą Okręgową we Włocławku. Zatrzymano pięć osób. Czynności zrealizowano na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Uczestniczyli w nich również pirotechnicy CBŚP, policyjni kontrterroryści z CPKP ,,BOA" oraz przewodnik z psem wyspecjalizowanym do poszukiwania materiałów wybuchowych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W trakcie działań policjanci łącznie zabezpieczyli 61 jednostek broni palnej, tj.: 45 sztuk broni długiej, 13 sztuk broni krótkiej i 3 sztuki broni maszynowej, około 7000 sztuk amunicji różnego kalibru do broni bojowej, myśliwskiej i sportowej, kilkadziesiąt elementów broni takich jak: lufy, magazynki, kolby zamki, mechanizmy spustowe, sprężyny i inne. Ponadto zabezpieczono ponad 100 zapalników elektrycznych różnego typu, z których każdy mógł być wykorzystany do stworzenia ładunku wybuchowego. Ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości prochu czarnego oraz lont prochowy.

image
Fot. CBŚP

Zatrzymanych, jak informuje CBŚP, doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz nielegalnego handlu bronią palną i amunicją. Sąd Rejonowy we Włocławku zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec wszystkich pięciu podejrzanych.

Śledztwo do dalszego prowadzenia przejęła Prokuratura Krajowa. Jak podkreślają śledczy, sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
m
środa, 6 maja 2020, 16:29

Policyjnej propagandy dla naiwnych ciąg dalszy - pokażcie fotografie jakiejkolwiek nowoczesnej broni i amunicji nielegalnego pochodzenia. TO SĄ JEDNOSTKOWE PRZYPADKI - TAKA BROŃ DOSTĘPNA JEST WYŁĄCZNIE W KRĘGU RECYDYWISTÓW, DILERÓW NARKOTYKÓW, ZŁODZIEI SAMOCHODÓW. Tylko idiota w dzisiejszych czasach porywa się na przestępstwa z użyciem skrajnej przemocy przy użyciu broni palnej - każdy przechodzień ma w keisznei telefon z którego natychmiast powiadomi policję i jeszcze pstryknie fotkę. Stopień nasycenia środowisk przestępczych współpracownikani służb policyjnych lub takimi co przy pierwszym poważnym kontakcie ze stróżami prawa śpiewają zeznania jak z nut jest tak duży, że bandyci naprawdę cienko piszczą. Tak jest od lat.

Abel
czwartek, 30 kwietnia 2020, 16:34

Wolałbym żeby zajęli się ściganiem skorumpowanych sędziów

hobbymilitia81
piątek, 10 lipca 2020, 15:39

badz internetowych trolli.

Tweets InfoSecurity24