Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Zmiany w ITD. Ze stanowiskiem żegna się Alvin Gajadhur

Autor. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Po ponad 20 latach z Inspekcją Transportu Drogowego żegna się jej szef Alvin Gajadhur. Główny Inspektor Transport Drogowego został odwołany przez premiera Donalda Tuska na wniosek ministra infrastruktury.

Reklama

O odwołaniu Alvina Gajadhura z funkcji Głównego Inspektora Transportu Drogowego poinformował w czwartek resort infrastruktury na portalu X (dawniej Twitter). „Prezes Rady Ministrów na wniosek Ministra Infrastruktury Dariusza Klimczaka odwołał Alvina Gajadhura ze stanowiska Głównego Inspektora Transportu Drogowego oraz Tomasza Żuchowskiego ze stanowiska Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad” – przekazało Ministerstwo Infrastruktury.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Alvin Gajadhur z Inspekcją Transportu Drogowego związany był praktycznie od początku jej istnienia. Od 2002 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego Inspekcji Transportu Drogowego. W 2016 roku został pełniącym obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego, a rok później na wniosek ówczesnego ministra infrastruktury został powołany przez premier Beatę Szydło Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Na stanowisku Głównego Inspektora Transportu Drogowego zastąpił nadinspektora Tomasza Połecia, który z policji został oddelegowany do GITD.

Gajadhur pod koniec zeszłego roku, 27 listopada został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w skład Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, na urząd ministra infrastruktury. Funkcję szefa resortu infrastruktury pełnił przez dwa tygodnie, do 13 grudnia. Zastąpił go poseł PSL Dariusz Klimczak.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze