Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Spojrzenie na "Granicę" przez lornetkę termowizyjną PCO

Fot. Infosecurity24
Fot. Infosecurity24

W trakcie trwania II Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic w Lublinie kluczowy polski producent wyrobów optoelektronicznych firma PCO pokazała m.in. lornetkę termowizyjną NPL-1T. Tego rodzaju wyposażenie jest skonstruowane na potrzeby prowadzenia obserwacji przy utrudnionej widoczności, jak również prowadzenia obserwacji w dzień oraz w nocy. Atutami NPL-1T, na które zwracają uwagę producenci, mają być połączenie jakości uzyskiwanego obrazu termowizyjnego z redukcją masy urządzenia jak i zmniejszeniem poboru energii.

Lornetka termowizyjna NPL-1T, prezentowana w Lublinie na stoisku PCO, pozwala użytkownikowi na obserwację obrazu termowizyjnego na dwóch wyświetlaczach OLED lub jeśli istnieje taka potrzeba, wysyłania go poprzez cyfrowe wyjście wideo. W tym drugim przypadku lornetka staje się źródłem obrazu prezentowanego na monitorze czy też zewnętrznym wyświetlaczu nagłownym. Jednocześnie, użytkowanie NPL-1T pozwala na zapisywanie utrwalonego materiału zdjęciowego w wewnętrznej pamięci. Konstruktorzy NPL-1T przystosowali ją do współpracy z wojskowym odbiornikiem GPS, przez co istnieje możliwość wyświetlania na ekranie współrzędnych geograficznych oraz czasu.

Ważąca 800 g lornetka termowizyjna PCO NPL-1T jest zasilana z 4 baterii typu AA 1.5V. Jeśli chodzi o rozmiar urządzenia, jego wymiary to 190mm x 150mm x 100mm. Przy czym, konstruktorzy umożliwili podłączenie tego urządzenia do zewnętrznych źródeł zasilania o zróżnicowanym zakresie napięć, tj. 8V ÷ 32V. W przypadku NPL-1T pobór mocy lornetki termowizyjnej jest określany na 1,25W. Prezentowana przez PCO w Lublinie lornetka termowizyjna NPL-1T ma mikrobolometryczny typ detektora, jego rozdzielczość wynosi 640x480 pikseli, a rozmiar piksela 17µm.

Knstrukcja pozwala na uzyskanie pola widzenia 12°x9°, a przy nasadce 6°x4,5°. NPL-1T można stosować w temperaturze od -30°C do +60°C. Lornetka termowizyjna wyposażona jest w dodatkową przystawkę optyczną, dzięki czemu można uzyskać dwukrotne powiększenie. Zastosowanie NPL-1T umożliwia także orientacyjny pomiar odległości do obserwowanego celu o wysokości 1.75 m. PCO zaznacza, że do prezentowanej NPL-1T dostępne są również inne funkcje, w postaci chociażby znaków celowniczych, a także wyostrzania szczegółów obrazu.

jr

Reklama

Komentarze

    Reklama