Podczas targów Warsaw Humanitarian Expo Grupa Lubawa zaprezentowała dedykowaną użytkownikom pozamilitarnym i organizacjom humanitarnym ofertę Lubawa Aid. Wyróżnia się w niej m.in. mobilna placówka medyczna, oraz kamizelki ochronne stosowane przez personel w niebezpiecznych rejonach czy wykorzystywane przy oczyszczaniu z min i niewybuchów kombinezony antyodłamkowe.
Najbardziej widocznym elementem ekspozycji Lubawa Aid były z pewnością kompleksy namiotów, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane do celów sypialnianych, biurowych czy magazynowych, jak również jako elementy budowy baz zarządzania kryzysowego, mobilnych punktów żywienia czy placówek medycznych.
Szczególnie interesującym produktem jest mobilny, samowystarczalny moduł medyczny. W jego skład wchodzą dwa namioty: opatrunkowy o powierzchni 36 m² przeznaczony do udzielania pomocy medycznej i sala przejściowa wielkości 24 m² dla zaopatrzonych pacjentów. Istnieje możliwość montażu zadaszenia, mocowanego do namiotu opatrunkowego, które pełni funkcję ochrony punktu segregacji medycznej przed bezpośrednim oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Moduł medyczny wraz z instalacjami i sprzętem (technicznym i medycznym) stanowiącym jego wyposażenie jest transportowany na dwóch przyczepach transportowych wyposażonych w niezależny agregat prądotwórczy oraz nagrzewnicę.
Podczas Warsaw Humanitarian Expo można tez było zobaczyć modułowy system namiotowy Tentar, mogący służyć np. jako sala konferencyjna czy punkt żywieniowy o powierzchni 51 m². Natomiast 30 metrowy namiot Skaut Aid to niewielki, lekki moduł sprawdzający się świetnie zarówno jako namiot mieszkalny jak i magazynowy. Opcjonalnie, co zostało zaprezentowane, Skaut może zostać wyposażony w panele fotowoltaiczne, co pozwala na zasilanie podstawowych urządzeń elektrycznych. Interesujące uzupełnienie tej oferty stanowi składana kabina sanitarna (natryskowa), która wraz z zestawem zbiorników na wodę i systemem pomp pozwala na tworzenie komfortowych mobilnych łaźni w miejscach gdzie dostęp do bieżącej wody jest utrudniony. W kabinie dodatkowo zamontowana została linia natryskowa do dekontaminacji, która służy do czyszczenia, odkażania i dezynfekcji odzieży ochronnej w przypadku wystąpienia zagrożenia skażenia chemicznego.
W kategorii odzieży ochronnej Lubawa Aid oferuje zarówno różnej klasy odzież ochrony chemicznej i biologicznej, jak też stosowane w sytuacjach zagrożenia życia kamizelki ochronne w charakterystycznych, błękitnych barwach. Mogą to być zarówno kamizelki kuloodporne o wysokim stopniu ochrony jak Defender Pro czy Delta, jak też lżejsze egzemplarze zapewniające rozsądną ochronę i komfort długotrwałego noszenia. W tej ostatniej kategorii wyróżniają się nowe kamizelki Mars (męskie) i Venus (damskie) o anatomicznej budowie, przeznaczone zarówno do noszenia skrytego jak i na odzież.
Na przeciwległym biegunie pod względem poziomu ochron znajdują się kombinezony przeciwodłamkowe używane przez saperów podczas usuwania niewybuchów i min, stanowiących ogromne zagrożenie w wielu rejonach świata.
Infosecurity24.pl jest patronem medialnym targów Warsaw Humanitarian Expo 2019.