Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Lubawa Aid, czyli namioty i ochrona dla misji humanitarnych

Fot. J.Sabak
Fot. J.Sabak

Podczas targów Warsaw Humanitarian Expo Grupa Lubawa zaprezentowała dedykowaną użytkownikom pozamilitarnym i organizacjom humanitarnym ofertę Lubawa Aid. Wyróżnia się w niej m.in. mobilna placówka medyczna, oraz kamizelki ochronne stosowane przez personel w niebezpiecznych rejonach czy wykorzystywane przy oczyszczaniu z min i niewybuchów kombinezony antyodłamkowe.

Najbardziej widocznym elementem ekspozycji Lubawa Aid były z pewnością kompleksy namiotów, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane do celów sypialnianych, biurowych czy magazynowych, jak również jako elementy budowy baz zarządzania kryzysowego, mobilnych punktów żywienia czy placówek medycznych.

image
Mobilny punkt medyczny. Fot. J.Sabak

Szczególnie interesującym produktem jest mobilny, samowystarczalny moduł medyczny. W jego skład wchodzą dwa namioty: opatrunkowy o powierzchni 36 m² przeznaczony do udzielania pomocy medycznej i sala przejściowa wielkości 24 m² dla zaopatrzonych pacjentów. Istnieje możliwość montażu zadaszenia, mocowanego do namiotu opatrunkowego, które pełni funkcję ochrony punktu segregacji medycznej przed bezpośrednim oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Moduł medyczny wraz z instalacjami i sprzętem (technicznym i medycznym) stanowiącym jego wyposażenie jest transportowany na dwóch przyczepach transportowych wyposażonych w niezależny agregat prądotwórczy oraz nagrzewnicę.

image
Namiot Scout Aid z panelami słonecznymi i generatorem. Fot. J.Sabak

Podczas Warsaw Humanitarian Expo można tez było zobaczyć modułowy system namiotowy Tentar, mogący służyć np. jako sala konferencyjna czy punkt żywieniowy o powierzchni 51 m². Natomiast 30 metrowy namiot Skaut Aid to niewielki, lekki moduł sprawdzający się świetnie zarówno jako namiot mieszkalny jak i magazynowy. Opcjonalnie, co zostało zaprezentowane, Skaut może zostać wyposażony w panele fotowoltaiczne, co pozwala na zasilanie podstawowych urządzeń elektrycznych. Interesujące uzupełnienie tej oferty stanowi składana kabina sanitarna (natryskowa), która wraz z zestawem zbiorników na wodę i systemem pomp pozwala na tworzenie komfortowych mobilnych łaźni w miejscach gdzie dostęp do bieżącej wody jest utrudniony. W kabinie dodatkowo zamontowana została linia natryskowa do dekontaminacji, która służy do czyszczenia, odkażania i dezynfekcji odzieży ochronnej w przypadku wystąpienia zagrożenia skażenia chemicznego.

image
Kombinezon przeciwodłamkowy (pierwszy z prawej) i kamizelki kuloodoporne. Fot. J.Saba

W kategorii odzieży ochronnej Lubawa Aid oferuje zarówno różnej klasy odzież ochrony chemicznej i biologicznej, jak też stosowane w sytuacjach zagrożenia życia kamizelki ochronne w charakterystycznych, błękitnych barwach. Mogą to być zarówno kamizelki kuloodporne o wysokim stopniu ochrony jak Defender Pro czy Delta, jak też lżejsze egzemplarze zapewniające rozsądną ochronę i komfort długotrwałego noszenia. W tej ostatniej kategorii wyróżniają się nowe kamizelki Mars (męskie) i Venus (damskie) o anatomicznej budowie, przeznaczone zarówno do noszenia skrytego jak i na odzież.

Na przeciwległym biegunie pod względem poziomu ochron znajdują się kombinezony przeciwodłamkowe używane przez saperów podczas usuwania niewybuchów i min, stanowiących ogromne zagrożenie w wielu rejonach świata.

Infosecurity24.pl jest patronem medialnym targów Warsaw Humanitarian Expo 2019.

Reklama

Komentarze

    Reklama