Oferujemy dla służb mundurowych głównie środki łączności Motoroli, której jesteśmy partnerem od ponad 20 lat. Również aplikacje związane z łącznością radiową, aplikacje dyspozytorskie, które do tej pory zyskały już duże uznanie w ratownictwie medycznym oraz policji. Staramy się zaszczepiać je także w innych służbach - powiedział Stanisław Słowik, prezes zarządu Aksel, w rozmowie z portalem Defence24 w czasie IV Targów Logistyki Służb Mundurowych w Łodzi.
W czasie IV Targów Logistyki Mundurowej zwiedzający mogli się zapoznać z ofertą spółki Aksel, zajmującej się dostarczaniem środków łączności radiowej firmy Motorola, partnera polskiego przedsiębiorstwa od ponad 20 lat. Oferuje ona również aplikacje związane z łącznością radiową, a przede wszystkim aplikacje dyspozytorskie (takie jak ConSEL). Jak podkreśla prezes, produkty Aksel są już wykorzystywane w ratownictwie medycznym, straży pożarnej oraz policji. Są to zintegrowane systemy łączności dyspozytorskiej, w tym z najnowszymi technologiami - systemem TETRA oraz cyfrowym systemem radiowym DMR – powiedział Stanisław Słowik.
Aksel jest powstałą w 1990 roku spółką inżynierską, która specjalizuje się w systemach łączności radiowej. Jej pracownicy uczestniczyli w modernizacji systemu monitorowania przeciwpowodziowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obejmującego południowy region Polski, a także cyfryzacji łączności radiowej dla służb mundurowych (m.in. jednostek policji, Straży Granicznej i Straży Miejskiej).
Naszą domeną jest nie tylko wdrażanie nowych technologii, które oparte są głównie na produktach światowych liderów w łączności, mówię tutaj o firmie Motorola. Również naszą domeną są łączności dodane, które oferujemy, tzw. customizacja produktów, a wiec przystosowywanie ich pod indywidualne potrzeby klienta - stwierdził prezes.
Firma Aksel obecna jest również na rynku cywilnym, m.in. jest dostawcą systemów łączności dla firm z branży kolejowej, takich jak niemiecka Deuta Werte czy polska PESA.