Policjant zgubił broń służbową i amunicję

23 kwietnia 2021, 09:23
policja, p99, broń, fot. KPP świebodzin
Fot. KPP Świebodzin

Prokuratura w Gnieźnie prowadzi śledztwo w sprawie zagubienia przez funkcjonariusza policji broni służbowej wraz z amunicją. Postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie wszczęła też policja, jednak jak poinformował redakcję InfoSecurity24.pl asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na tym etapie jest za wcześnie by określić jaka kara grozi policjantowi.

O zdarzeniu prokuratura została powiadomiona w poniedziałek. Według informacji lokalnego portalu gniezno24.com, broń wraz z amunicją została zagubiona przez funkcjonariusza komisariatu w Trzemesznie. Jak ustaliła redakcja InfoSecurity24.pl chodzi o pistolet P99 Walther oraz 16 sztuk amunicji parabellum 9mm.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak powiedział w środę, że śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura w Gnieźnie. Jak mówił, "wykonano już wszystkie niezbędne czynności, jak przeszukania, oględziny ewentualnego miejsca zagubienia tej broni, celem zabezpieczenia śladów i dowodów w tej pierwszej fazie. Przesłuchano także świadków koniecznych dla sprawy". Wawrzyniak wskazał, że ze względu na charakter postępowania prokuratura z Gniezna najprawdopodobniej zwróci się do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu celem wyznaczenia innej jednostki do prowadzenia tej sprawy.

Z informacji jakie InfoSecurity24.pl przekazał asp. szt. Krzysztof Socha z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wynika, że w stosunku do policjanta wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne. Jak dodał asp. sztab Socha, "w dalszym ciągu trwają ustalenia realizowane przez Biuro Spraw Wewnętrznych Zarząd w Poznaniu na polecenie Prokuratury”. Funkcjonariusz, który zagubił broń i amunicję, ma 15-letni staż służby w formacji.

IS24/PAP

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 41
active shooter
piątek, 23 kwietnia 2021, 12:31

Nawet jakbym znalazł to bym się nie przyznawał tylko skitrał na czarną godzinę, na przykład w wybebeszonej konsoli do gier. Samą amunicję łatwiej kupić niż klamkę, poza tym będzie celniejszy niż samoróbka stena zrobiona na tokarce w garażu.

Jurek
sobota, 24 kwietnia 2021, 14:21

To broń i amunicja z czasów 2 wojny a nie teraźniejsza.

Huncfot
sobota, 24 kwietnia 2021, 09:01

Bardzo życiowa rada. W dziesiejszych czasach niezarejestrowana dziewiątka w zanadrzu to skarb.

sobota, 24 kwietnia 2021, 01:02

I co ci da jeden pistolet, przed kim będziesz się bronił?

Tweets InfoSecurity24