Zaszczepiono już 36,4 tys. funkcjonariuszy służb

2 kwietnia 2021, 13:15
szczepienia
Fot. Dolnośląska Policja/Twitter

Co piąty policjant został już zaszczepiony przeciwko COVID-19 - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Szczepionkę przyjęło ponad 19,5 tys. policjantów w całym kraju. Według stanu na 31 marca szczepienia przeciw Covid-19 otrzymało również już 4 tys. 874 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 tys. 949 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Rzecznik Komendy Głównej Policji przekazał, że policjanci to jedna z grup szczególnie narażonych w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. "Codziennie wykonujemy czynności, mając do czynienia z ponad 40 tys. obywateli, to liczne interwencje, również z osobami zarażonymi już, sprawdzamy czy przestrzegana jest kwarantanna, każdego dnia to ok. 420 tys. takich sprawdzeń" - podkreślił inspektor Ciarka. Wskazał, że w całej Polsce służbę pełni prawie 100 tysięcy policjantów. "Cieszy nas, że statystycznie co piąty policjant w kraju został już zaszczepiony. Szczepionkę przeciwko COVID-19 od początku szczepienia służb mundurowych przyjęło już ponad 19,5 tys. funkcjonariuszy" - przekazał. 1200 z nich to mundurowi garnizonu stołecznego - podawał podkomisarz Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

"Jestem przekonany, że przy tak sprawnie prowadzonym szczepieniu do końca kwietnia powinni być zaszczepieni wszyscy policjanci, którzy wyrazili taką chęć i warunki zdrowotne na to pozwalają" - dodał Ciarka. Wskazał, że aby jak najszybciej zaszczepić policjantów, szczepienia prowadzone są również w porze wieczorowej oraz w weekendy.

Jak poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej, szczepienia przeciw Covid-19 otrzymało również już 4 tys. 874 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 tys. 949 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu był szef PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Komendant zaapelował do funkcjonariuszy PSP i druhów OSP, aby się zaszczepili. "Jesteście na pierwszej linii frontu. Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy" - mówił.

Szczepienia funkcjonariuszy odbywają się w całym kraju w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Szczepienia funkcjonariuszy koordynuje Komenda Główna Policji.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w środę 24 marca. Jako pierwsi szczepionkę przyjęli: Komendant Główny Policji gen. insp Jarosław Szymczyk, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant SOP mjr Paweł Olszewski, zastępca KG SG Jacek Bajger oraz zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Andrzej Leńczuk. Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Na razie są one wykonywane trzema dopuszczonymi do obrotu unijnego preparatami firm Pfizer, Moderny i AstryZeneki.

Według stanu na 31 marca zaszczepionych zostało już prawie 36,4 tys. funkcjonariuszy tych służb. 

PAP/IS24

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
off
piątek, 9 kwietnia 2021, 11:10

Zamiast leczyć ludzi to szprycuje się ich warunkowo dopuszczonymi do użytku preparatami medycznymi o nieznanych skutkach ubocznych tzw. "szczepionkami", poczytajcie sobie o skutkach ubocznych szczepień na "ptasią grypę' w Szwecji w 2009 roku i ile ludzi choruje tam na narkolepsję. W 2020 roku umarło 70 tys. Polaków wiecej niż w 2019r na skutek przestawienia szpitali tylko na "walkę" z Covid19 natomiast inne choroby są nieleczone ( zawały, nowotwory), w tym czasie tylko 5 tys. Polaków zmarło na Covid. Nie neguję istnienia tej choroby ale nie jest ona aż tak niebezpieczna żeby niszczyć gospodarkę wprowadzając "lockdowny". Przy okazji polski rząd wykorzystał pretekst tej tzw "pandemii" aby dodrukowac 400 mld złotych wywołując inflację i okradając wszystkich Polaków z oszczędności. Popatrzcie na Szwecję czy Białoruś gdzie nikt nie walczy z wydumaną pandemią, w Szwecji już obecnie jest mniej zgonów od Covidka na 1 mln mieszkańców niż w Polsce, tylko oni nie zniszczyli gospodarki i nie okradli swoich obywateli inflacją. Z białorusi też nie ma informacji o zapaści słuzby zdrowia. Powinniśmy traktować tę chorobę jak normalną grypę i leczyć ludzi a nie ich straszyć i szprycować nie wiadomo czym płacąc miliardy za tzw. "szczepionki". Policzcie sobie policjanci, rzad wydał na walkę z covidkiem 400 mld zł a budżet Policji na 2021 rok to tylko 10,1 mld zł i jeszcze zabrano nam fundusze na premie rozdając w tym czasie gwiazdom disco polo takim jak Zenek Martyniuk czy Słąwomir Swierzyński ( ten od 'majteczki w kropeczki") miliony złotych z tych tzw. tarcz.

Sidematic
piątek, 2 kwietnia 2021, 17:42

Oby wszystkich i to jak najszybciej :-)

Kkk
piątek, 2 kwietnia 2021, 16:39

Moze teraz nie będą tacy ageesywni.

Tweets InfoSecurity24