Reklama

Za Granicą

Co robić w czasie ataku? Ukraińskie pogotowie przygotowało wytyczne

mvs.gov.ua
mvs.gov.ua
Autor. mvs.gov.ua

Państwowe Pogotowie Ratunkowe Ukrainy opublikowało we wtorek wskazówki dotyczące zachowania w sytuacjach kryzysowych, wywołanych ewentualną rosyjską agresją.

Reklama

"Spokojnie i pewnie wychodzimy naprzeciw wyzwaniom nowego dnia. Nasi ratownicy bez przerwy przygotowują się na różne scenariusze, dlatego chcemy przedstawić zbiór podstawowych informacji na temat samodzielnego przygotowania się na sytuacje kryzysowe" - podano w komunikacie. Wśród wytycznych znalazło się polecenie znalezienia najbliższego schronu i przygotowanie swojej piwnicy, sporządzenie zapasów wody pitnej oraz żywności o długim terminie ważności oraz zaopatrzenie apteczki.

Reklama

Pogotowie poradziło również zakup gaśnicy, alternatywnych źródeł światła i gazu w przypadku braku prądu do oświetlenia pomieszczeń i gotowania. Zalecono także przygotowanie najważniejszych dokumentów niezbędnych przy ewentualnej szybkiej ewakuacji. Dodatkowo ratownicy zalecili kontrolę stanu pojazdów i zakup zapasów paliwa.

Państwowe Pogotowie Ukrainy jest także zaangażowane w przywracanie energii elektrycznej w Donbasie. W czasie gdy Władimir Putin prowadził Radę Bezpieczeństwa, a następnie uznał niepodległość samozwańczych para-państw na wschodzie Ukrainy czyli tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, na froncie w Donbasie doszło do eskalacji walk. W stronę pozycji ukraińskich separatyści otwierali ogień 84 razy, używając zakazanej w porozumieniach mińskich broni tj. artylerii 152 mm i 120 mm. W wyniku ostrzału zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy a 12 zostało rannych. Parlament samozwańczych republik ratyfikował dzisiaj umowy o współpracy z Federacją Rosyjską. Do Donbasu już w nocy wjeżdżały transporty rosyjskich żołnierzy.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze