SOP świętuje

12 czerwca 2020, 16:17
SOP, fot. twitter mswia
Fot. Twitter MSWiA

"Wasza służba często jest pełniona z narażeniem życia i zdrowia, często w trudnych warunkach. Dziękuję za dotychczasową służbę" – powiedział wiceminister Maciej Wąsik w trakcie dzisiejszych obchodów święta Służby Ochrony Państwa. Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbyła się promocja na I stopień oficerski 31 funkcjonariuszy SOP oraz mianowania na kolejne stopnie służbowe.

Wicepremier Jasek Sasin podziękował funkcjonariuszom SOP za codzienną służbę. "W dniu Waszego święta chciałbym w imieniu rządu Rzeczypospolitej Polskiej, pana premiera Mateusza Morawieckiego złożyć Wam jak najlepsze życzenia, ale również podziękowania za codzienny trud, profesjonalizm i poświęcenie" – powiedział. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zwrócił się natomiast do rodzin funkcjonariuszy. "Dziękuję rodzinom funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa za wyrozumiałość i cierpliwość. Wiem, jak często kosztuje to dużo wyrzeczeń także w życiu rodzinnym" – podkreślił.

Na dziedzińcu Belwederu w dniu święta Służby Ochrony Państwa wręczono też Medale za Długoletnią Służbę, nadane przez Prezydenta RP. Odznaczenia te otrzymało 7 funkcjonariuszy oraz jeden pracownik cywilny. Wiceszef MSWiA wręczył również akty mianowania na kolejne stopnie służbowe w korpusie oficerskim dla 9 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych dla 3 funkcjonariuszy oraz w korpusie podoficerskim dla 4 funkcjonariuszy. Promocji na I stopień oficerski 31 funkcjonariuszy dokonał mjr SOP Paweł Olszewski – komendant Służby Ochrony Państwa.

Podczas uroczystości zostały odczytane listy okolicznościowe od prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W dzisiejszych obchodach, oprócz wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika, wzięli udział m.in. wicepremierzy Jacek Sasin i Piotr Gliński oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Do głównych zadań Służby Ochrony Państwa należy ochrona najważniejszych osób i obiektów w państwie oraz rozpoznawanie i zapobieganie skierowanym przeciw nim przestępstwom.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Ricy23
sobota, 13 czerwca 2020, 00:05

Wiadomo coś kiedy rusza kolejny kurs podstawowy w SOP? Czy nabór został już wznowiony?

kto to wie
poniedziałek, 15 czerwca 2020, 17:08

składaj dokumenty. nie ma na co czekać, jeśli jesteś zainteresowany. najwyżej prześlesz później jeszcze raz.

Ricy23
wtorek, 16 czerwca 2020, 00:02

Ja już jestem dawno po rekrutacji. Problem w tym że kursy zamrożone i nie wiadomo kiedy ruszą.

kto to wie
wtorek, 16 czerwca 2020, 12:50

A, to inna bajka. Myślę, że z SOP będzie trudniej niż z resztą mundurówki. Tu moze być (ale nie musi) być obawa, że w taki i czy inny sposób ktoś może zarazić osoby powiązane z KPRM, a te z kolei mogą zarazić polityków. Tu sprawa jest bardziej delikatna. Nie oczekiwałbym tu szybkiego rozstrzygnięcia, tym bardziej że wg. statystyk zarażeń nie ubywa.

borowiec
piątek, 12 czerwca 2020, 19:29

Fantastyczna oprawa, wybitni goście, pierwszorzędna realizacja. Brawa dla organizatorów, gratulacje dla nowo promowanych. Niezwykle udane obchody święta służby.

Tweets InfoSecurity24