Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Dwóch chętnych na dostarczenie umundurowania dla ABW

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego otrzymała trzy oferty od wykonawców chętnych na realizację dostaw umundurowania - po jednej na każdą część opublikowanego w styczniu br. zamówienia. Ostatecznie, na realizację dostaw, zaplanowano przeznaczyć maksymalnie 445 450 złotych. 

Do 25 lutego, czyli daty zakończenia postępowania, do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wpłynęły trzy oferty złożone przez dwa podmioty. Jak wspomniano, po jednej na każdą część zamówienia. Realizacją pierwszego zadania, czyli zakupu i sukcesywnej dostawy umundurowania ćwiczebnego, zainteresowana jest firma ARLEN S.A. z Warszawy. Podmiot zaproponował, że dostarczy zamówienie za trochę ponad 300 tys. złotych. Jest to jednak więcej niż na tę część postępowania zamierzała wydać Agencja. Jak bowiem wskazano, zamawiający zamierza przeznaczyć na jej sfinansowanie niecałe 258,5 tys. złotych. 

Dostawą kurtek ocieplanych dla ABW, z drugiej części zamówienia, zainteresowana jest także firma ARLEN. I tym razem jej propozycja przekracza kwotę, którą na jej realizację przeznaczyła Agencja, czyli 67 tys. złotych. Firma proponuję bowiem, że zrealizuje dostawy za trochę ponad 77 tys. złotych. 

Wykonaniem ostatniej części zamówienia, dotyczącej zakupu i dostaw obuwia taktyczno-ćwiczebnego, zainteresowana jest firma TARMAX z Rzeszowa. Wskazana przez nią cena to 73,8 tys. złotych. ABW na zakup ten chciał wydać maksymalnie 120 tys. Oznacza to, że to jedyna oferta w całym postępowaniu mieszcząca się w budżecie ABW.

Warto przypomnieć, że w ogłoszeniu o zamówieniu umundurowania dla ABW ze stycznia br. szacowano, że Agencja zapłaci za nie nawet 168 tys. euro netto, czyli ponad 720 tys. złotych netto (brutto to ok. 880 tys. złotych). Cena ta obejmuje jednak zarówno część podstawową, jak realizację opcji. W każdym przypadku ABW zakłada bowiem możliwość skorzystania z prawa opcji, obejmującego 100 proc. zamówienia podstawowego.

ABW jest zainteresowane pozyskaniem dokładnie 200 bluz ćwiczebnych letnich w kamuflażu typu "multicam", 100 czapek letnich w w kamuflażu typu "multicam", 300 koszulek typu t-shirt z krótkim rękawem w kolorze khaki, 150 koszulo-bluz letnich w kamuflażu typu "multicam", 50 pasów z tkaniny syntetycznej, 200 koszulek t-shirt z długim rękawem, 20 par rękawiczek, 200 par spodni ćwiczebnych letnich w kamuflażu typu "multicam", 200 par spodni zimowych w kamuflażu typu "multicam", 200 bluz zimowych w kamuflażu typu "multicam" oraz 100 czarnych czapek zimowych. Do funkcjonariuszy służby, w ramach drugiej i trzeciej części zamówienia, trafić ma również 100 granatowych kurtek ocieplanych z membraną paroprzepuszczalną z odpinanym ocieplaczem oraz 300 par czarnego, całorocznego obuwia uniwersalnego.

Zgodnie z rozporządzeniem mundur ćwiczebny ABW przeznaczony jest dla słuchaczy i etatowych wykładowców ośrodka szkolenia, a także funkcjonariuszy jednostki lub komórki organizacyjnej ABW właściwej w sprawach ochrony fizycznej obiektów ABW. Funkcjonariusz nosi umundurowanie ćwiczebne podczas zajęć prowadzonych w ośrodku szkolenia i podczas pełnienia ochrony fizycznej obiektów ABW.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze