Reklama

Straż Graniczna

Straż Graniczna kupiła ponad 100 ciężarówek. Wszystkie trafią na Podlasie

Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej
Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Komenda Główna Straży Granicznej udzieliła zamówienia dotyczącego dostawy nawet ponad 100 samochodów ciężarowo-osobowych i ciężarowych. Jak informuje formacja, wszystkie zakupione właśnie pojazdy trafią do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Jak uściśla formacja, przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2019 r. samochodów ciężarowo-osobowych i ciężarowych o dmc do 3,5 tony. Zamówienie to podzielone zostało na trzy części. Straż graniczna, jak informowała w ogłoszeniu o zamówieniu, chciała by minimalny wymagany okres gwarancji był nie krótszy niż 2 lata na cały pojazd bez limitu przejechanych kilometrów lub w przypadku uzależnienia okresu gwarancji od limitu przejechanych kilometrów wymagany okres gwarancji wskazano na nie krótszy niż 3 lata na cały pojazd z limitem co najmniej 100 000 kilometrów w zależności, co pierwsze nastąpi.

Na realizację całego zamówienia formacja zamierzała przeznaczyć maksymalnie ponad 9,006 mln złotych netto (10 777 170,00 złotych brutto). Za tę sumę strażnicy graniczni chcieli zakupić:

  • 45 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony (plus opcja - 15 samochodów); 
  • 35 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych, 6-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony (plus opcja - 10 samochodów);
  • 8 sztuk samochodów ciężarowych, 3 miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (plus opcja - 4 samochody).

Formacja zakładała również możliwość skorzystania z prawa opcji, jeśli będzie miała dostępne środki finansowe. Biorąc pod uwagę zaproponowane przez oferentów ceny, zapewne uda się ten plan zrealizować. Wszystkie pojazdy trafić mają do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. 

Poszczególne zamówienia udzielone zostały na podstawie oceny różnych zestawów kryteriów, takich jak moc silnika, dodatkowe wyposażenie, ładowność, klimatyzacja oraz cena. Zgodnie z decyzją strażników granicznych, 45 samochodów ciężarowo-osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony dostarczy Antoniak Auto Sp. z o.o. (jedna z sześciu ofert) za ponad 3,730 mln złotych netto do 02 grudnia 2019 roku. Ta sama firma i w tym samym terminie zajmie się również dostawą 8 sztuk samochodów ciężarowych, 3-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony (jedna z ośmiu ofert) za ponad 911,609 tys. złotych netto.

Natomiast 35 sztuk samochodów ciężarowo-osobowych, 6-miejscowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 tony do 3,5 tony dostarczy VIP Car Sp. z o.o. (jedna z czterech ofert) za 4,365 mln złotych netto - również do 2 grudnia br. Wszystkie umowy podpisano w lipcu br.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wskazane przez Straż Graniczną za pośrednictwem Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wartości poszczególnych umów, to kwoty obejmujące realizację podstawy i opcji zamówienia bez VAT. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze