Reklama

Straż Graniczna

Prawie 5 mln złotych na quady dla SG

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

W sumie 76 nowych quadów trafi do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Komenda Główna SG rozstrzygnęła właśnie przetarg, w którym na nowe pojazdy ATV wyda prawie 5 mln złotych. Do pograniczników pojazdy powinny trafić do 30 września tego roku.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 76 nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2019 r., pojazdów ATV typu quad z napędem 4x2, z możliwością dołączenia napędu 4x4, posiadających homologację i spełniających warunki techniczne obowiązujące w Polsce. Straż Graniczna przewiduje też możliwość skorzystania z opcji, która obejmuje dostawę dodatkowych 20 egzemplarzy.

Pojazdy będą dostarczone do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Quady kupione przez Straż Graniczną muszą być dwuosobowe, o masie nie większej niż 390 kg w przypadku gotowości do jazdy, z serwisem na terytorium RP w odległości nie przekraczającej 150 km od siedzib oddziałów SG. Silnik pojazdu musi mieć pojemność od 500 cm3 do 750 cm3, jego moc nie może być mniejsza niż 20 kW oraz musi być chłodzony cieczą. Długość całkowitą nie może przekraczać 2,5 m, jego szerokość zaś 1,3 m. Koła quada muszą mieć średnicę co najmniej 12 cali. Dodatkowym wyposażeniem musi być elektryczna wyciągarka z liną o długości minimum 15 m i sile uciągu co najmniej dwukrotnie przekraczającej masę pojazdu gotowego do jazdy. Pojazdy muszą być też wyposażone w reflektor typu szperacz z możliwością regulacji kierunku światła. Pojazdy muszą być objęte co najmniej dwuletnią gwarancją, bez limitu przejechanych kilometrów.

Straż Graniczna w budżecie na 2019 rok na zakup quadów zarezerwowała 4,1 mln złotych. Jak się jednak okazało SG musi nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, bo ostatecznie pojazdy dostarczone przez Concept Sp. z o.o. z Bielska Białej, kosztować mają 4 794 048 złotych. Umowę na realizację dostaw podpisano 16 lipca.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze