Reklama

Straż Graniczna

Polski sprzęt obserwacyjny dla Straży Granicznej

Fot. SG
Fot. SG

30 lipca spółka Mindmade podpisała ze Strażą Graniczną umowę na dostawę sześciu zestawów urządzeń perymetrycznych AMSTA, z opcją rozszerzenia o kolejne 4 zestawy - informuje Grupa WB. 

Celem dostawy jest doposażenie jednostek organizacyjnych SG w zestawy urządzeń perymetrycznych zwiększających funkcjonalność monitorowania i wykrywania przekroczeń  granicy państwowej przez osoby i pojazdy. W skład zestawów wchodzą czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarna stacja kontroli wraz z aplikacją zarządzającą.

Podpisanie umowy jest, jak pisze Grupa WB, "ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu perymetrycznego". Dostarczane w ramach zestawów urządzenia to autorskie opracowania inżynierów Grupy WB. Zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na własnych, unikalnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe, nowoczesne rozwiązania z zakresu łączności.

Pozyskanie przez spółkę Mindmade kompetencji w obszarze systemów ochrony perymetrycznej to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na nowoczesne i niezawodne systemy do ochrony infrastruktury krytycznej, jak również obiektów rozległych takich jak: lotniska, duże zakłady przemysłowe, ujęcia wody pitnej, magazyny, elektrownie, rafinerie, rurociągi, gazoporty, itp.

fragment komunikatu Grupy WB

System AMSTA to kolejne rozwiązanie Grupy WB, po bezzałogowym systemie obserwacyjnym FLYEYE oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama