Reklama

Służba Więzienna

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki ma już szefa

Ppłk Marcin Strzelec (na zdjęciu jeszcze w stopniu majora) w dniu powołania na stanowisko wiceszefa SW/Fot. Służba Więzienna
Ppłk Marcin Strzelec (na zdjęciu jeszcze w stopniu majora) w dniu powołania na stanowisko wiceszefa SW/Fot. Służba Więzienna

Minister Sprawiedliwości powołał ppłk Marcina Strzelca na stanowisko Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie – poinformował Centralny Zarząd Służby Więziennej. Ppłk Strzelec był do tej pory wiceszefem Służby Więziennej.

Ppłk Marcin Strzelec rektorem Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki został 1 stycznia. Do końca ubiegłego roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Dyrektora Generalnego SW. 

Strzelec pracę w Służbie Więziennej rozpoczął w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu 17 listopada 2003 roku, a służbę jako funkcjonariusz pełni od 1 czerwca 2004 roku. Od września 2015 do marca 2017 był zastępcą komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. W kwietniu 2017 roku był delegowany do pełnienia służby poza formacją, i pracował na w Wydziale do spraw Służby Więziennej Departamentu Wykonywania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Pełnił także funkcję zastępcy przewodniczącego Zespołu do spraw zmiany modelu naboru i szkolenia w Służbie Więziennej.

Ppłk Marcin Strzelec w 2015 roku uzyskał na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej stopień naukowy doktora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Jest absolwentem informatyki na Politechnice Łódzkiej.

Przypomnijmy, z informacji jakie przekazała nam Rzecznik Prasowa Dyrektora Centralnego Zarządu Służby Więziennej, ppłk Elżbieta Krakowska, Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki instytucjonalnie istnieje od 31 sierpnia, ale działalność rozpoczęła 1 stycznia tego roku. Pierwsze zajęcia mają ruszyć już wiosną, a do tego czasu, Uczelnia będzie prowadzić projekty badawcze i realizować prace wydawnicze. Jak na razie, siedziba WSKiP mieści się w Warszawie przy ul. Wiśniowej 50, jednak zgodnie z planem, kampus powstać ma docelowo na warszawskiej Białołęce. Orientacyjny koszt inwestycji, może wynieść nawet prawie 130 mln złotych.  

DM 

Reklama

Komentarze

    Reklama