Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna z bliska [FOTO]

Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

To już trzecia edycja targów, które służą prezentacji zmian zachodzących w Służbie Więziennej, związanych m.in. z programem modernizacji tej formacji. Celem jest również przedstawienie SW jako niezbędnej części systemu bezpieczeństwa państwa.

Reklama

"Wyrażam wielkie uznanie dla pracy, którą każdego dnia wykonują funkcjonariusze Służby Więziennej. Bez waszej trudnej i odpowiedzialnej służby nie byłoby możliwe właściwe funkcjonowanie polskiego państwa" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, otwierając Ogólnokrajowe Targi i Konferencję Służby Więziennej w Lublinie. W wydarzeniu wziął też udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Jan Kanthak.

Reklama

Na drugi program modernizacji Służby Więziennej przeznaczono blisko 2 miliardy złotych. Wartość pierwszego wyniosła natomiast przeszło 1,5 miliarda złotych. Jak podkreśla resort sprawiedliwości, dzięki tym środkom możliwa była poprawa warunków pracy i wzrost bezpieczeństwa pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Ponadto, w ramach programu, podjęto różnego rodzaju inwestycje oraz zakupiono nowy sprzęt i uzbrojenie. "Środki te pozwoliły poprawić warunki pracy i podnieść bezpieczeństwo pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Modernizację widać także tutaj, w Lublinie. To dodatkowych 200 miejsc dla osadzonych i 35 mln zł zainwestowanych w modernizację Zakładu Karnego w Lublinie" – mówił Marcin Romanowski.

Zwiększyć miała się też ochrona prawna funkcjonariuszy Służby Więziennej. Mogą też liczyć na bezpłatną pomoc prawną. "Zadbaliśmy o zmiany Kodeksu karnego i Kodeksu karnego wykonawczego, zwiększające ochronę prawną Służby Więziennej. Wzrosła m.in. kara za napaść na funkcjonariusza" – przypomniał wiceminister.

Reklama

Ogólnokrajowe Targi i Konferencja Służby Więziennej #Więziennictwo2023 to wydarzenie dwudniowe. Drugą jego część stanowić będzie dzień otwarty, przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół mundurowych, a także dla studentów szkół wyższych z kierunków takich, jak resocjalizacja czy profilaktyka społeczna.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Bolo1978

    Tonący brzytwy się łapie. Pracuję w SW ten okręt od lat zwalnia. Dziwne promowanie służby a raczej kabaretowa otoczka nic nie zmieni. Brak ludzi dodawanie obowiązków już przemęczonym funkcjonariuszom tylko pogłębia wypalenie. Opowiadacie jak jest pięknie a młody przyjdzie?ie musi 20 km na dniówce zrobić a miał być tym twardym gadem. Dziwne zarządzenia dodatkowe pracę tak się zmienia SW. Po staremu został brak szacunku dla pierwszej linii i pokazywanie na każdym kroku że jesteśmy ci gorsi. Prawdziwe oblicze SW to to coraz większy mobbing brak szacunku i coraz więcej obowiązków.

Reklama