Reklama

Policja

Z KGP do lubuskiego garnizonu. Nadinsp. Michalak szefem gorzowskiej komendy

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Z informacji do jakich dotarł portal InfoSecurity24.pl wynika, że dotychczasowa Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Helena Michalak ma objąć stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Szefa w lubuskiej Policji nie ma od 21 czerwca, kiedy to po tragicznej śmierci dowódcy lubuskich antyterrorystów, Joachim Brudziński odwołał kierownictwo KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Jak zapowiedziało MSWiA, dziś minister Brudziński spotka się z funkcjonariuszami z garnizonu lubuskiego. Bardzo możliwe, że to właśnie podczas tego spotkania szef MSWiA przedstawi nadinsp. Michalak jako nową szefową lubuskich policjantów.

Helena Michalak Zastępcą Komendanta Głównego Policji została w styczniu 2016 roku. W KGP odpowiadała za pion logistyki, a więc m.in. za zakupy związane z modernizacją służb mundurowych. We wrześniu 2016 roku odebrała awans na stopień nadinspektora i tym samym stała się pierwszą kobietą-generałem-zastępcą komendanta głównego w historii, i drugą kobietą, która otrzymała w Policji generalskie szlify. Zanim Michalak trafiła do KGP, była wiceszefem właśnie lubuskiego garnizonu. 

Transfer z Komendy Głównej Policji do komendy wojewódzkiej jest jednak, jak przyznają policjanci z którymi udało nam się porozmawiać, dość „egzotycznym” posunięciem. Formalnie komendant wojewódzki (stołeczny) to niższe stanowisko w policyjnej strukturze, z czym wiąże się także niższe uposażenie. Z informacji do jakich dotarł portal InfoSecurity24.pl wynika, że nadinspektor Michalak z KGP odchodzi m.in. z powodów osobistych. Jak na razie nie wiadomo kto zastąpi ją na stanowisku wiceszefa Policji.

Przypomnijmy, stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim jest wolne od 21 czerwca. Wtedy, szef MSWiA Joachim Brudziński odwołał szefa lubuskiej Policji insp. Jarosława Janiaka oraz jego zastępcę podinsp. Piotra Fabijańskiego. Dymisje miały związek z wypadkiem podczas imprezy jaka odbywała się w Świnoujściu po odprawie kadry kierowniczej lubuskiej komendy. W nocy z 20 na 21 czerwca, z okna wypadł dowódca lubuskich antyterrorystów. Policjant zginął na miejscu.

O odejściu nadinsp. Michalak z KGP jako pierwszy pisał portal poscigi.pl i regionalna rozgłośnia Radio Zachód.

Informacje o przejściu nadinsp. Heleny Michalak z KGP do KWP w Gorzowie Wielkopolskim, potwierdziły się przed 14:00. Szef MSWiA, Joachim Brudziński wręczył Pani nadinspektor akt powołania na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama