Reklama

Policja

Nie żyje dowódca lubuskich antyterrorystów. Śmiertelny wypadek po odprawie

fot. lubuska.policja.gov.pl
fot. lubuska.policja.gov.pl

Podczas towarzyskiej imprezy, w trakcie szkolenia, wypadł przez okno i zmarł dowódca oddziału antyterrorystycznego lubuskiej policji - informuje portal tvn24.pl. Do sprawy w komunikacie odniosło się MSWiA. Szef resortu podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek, około godz. 2:00. Wcześniej w Świnoujściu odbyła się odprawa kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Po zajęciach, w czasie wolnym od służby, doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł funkcjonariusz pełniący obowiązki dowódcy lubuskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Okoliczności tego zdarzenia szczegółowo bada Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji

Jak podaje MSWiA, na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z policyjnego Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA.

Mimo że zdarzenie miało miejsce w czasie wolnym od służby, w ocenie Komendanta Głównego Policji, komendant lubuskiej policji i jeden z jego zastępców, którzy byli na miejscu, nie sprawowali w sposób dostateczny kontroli nad swoimi podwładnymi.

mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji

W związku z tragedią, lubuski komendant wojewódzki policji inspektor Jarosław Janiak oraz jego zastępca podinspektor Piotr Fabijański zostali odwołani.

"Co do pozostałych uczestników tego zdarzenia, to szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco. Minister jest w stałym kontakcie z Komendantem Głównym Policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

PAP/TVN24/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama