- WIADOMOŚCI
„Łowcy Cieni” świętują 15-lecie
Elitarni „Łowcy Cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji świętowali 15-lecie swojej działalności. Funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych od 2011 roku tropią i zatrzymują najgroźniejszych przestępców w kraju i za granicą, mając na koncie setki spektakularnych akcji.
Autor. Centralne Biuro Śledcze Policji
W ostatnim czasie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 15. rocznicy powołania Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, elitarnej komórki organizacyjnej znanej jako „Łowcy Cieni”. Policjanci tej specjalistycznej komórki dedykowanej międzynarodowym i krajowym poszukiwaniom oraz operacjom w sprawach porwań dla okupu od 15 lat ścigają poszukiwanych po niemal całym świecie. Działalność rozpoczęli 1 czerwca 2011 roku.
Jak poinformowało CBŚP, w uroczystości wzięli udział między innymi komendant główny Policji gen. insp. Marek Boroń, zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Tomasz Michułka, komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości mł. insp. Wojciech Olszowy, a także zastępcy komendanta CBŚP insp. Łukasz Fołta, insp. Artur Kowalczewski i insp. Rafał Miłosiewicz. Gościem specjalnym był redaktor Piotr Halicki – autor książki „Łowcy Cieni”.
„Pracuj w ciszy, niech efekt przyniesie hałas"
Uroczystość rozpoczął komendant CBŚP nadinsp. Cezary Luba. W trakcie przemówienia opowiedział historię „Łowców Cieni”, dziękując jego funkcjonariuszom za dotychczasową służbę. Następnie głos zabrał gen. insp. Marek Boroń. Komendant główny Policji był pierwszym naczelnikiem wydziału. Boroń przypomniał kulisy jego powstania oraz trudności w początkowej fazie realizacji zadań przez „Łowców”.
„Łowcy Cieni” od 15 lat tropią i zatrzymują najgroźniejszych przestępców w kraju i za granicą, mając na koncie setki spektakularnych akcji. Funkcjonariuszom przyświeca myśl „pracuj w ciszy, niech efekt przyniesie hałas”.

