Reklama

Policja

Kolejne zakupy amunicji w Policji. Dostawa jeszcze w tym roku

fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl
fot. slupsk.szkolapolicji.gov.pl

Komenda Główna Policji szuka dostawcy amunicji. Chodzi w sumie o 63 tys. pocisków, które do policjantów trafiać będą w ramach pięciu zadań. Dostawa przewidziana jest jeszcze w tym roku. Przetarg na amunicję, to kolejne w ostatnim czasie postępowanie dotyczące uzbrojenia w Polskiej Policji. Po przetargu na pociski kal. 9x19 mm Parabellum i postępowaniu na prawie tysiąc sztuk pistoletów, teraz KGP szuka dostawcy pięciu rodzajów amunicji.

Zgodnie z ogłoszeniem, jakie KGP zamieściło w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, amunicja dostarczana ma być w ramach pięciu zadań. Pociski muszą trafić w ręce policjantów do końca listopada 2018 roku. Jak czytamy w SIWZ, Policja nie dopuszcza amunicji powtórnie elaborowanej, a ta która zostanie dostarczona powinna być objęta co najmniej 24 miesięczną gwarancją.

Zadanie pierwsze obejmuje dostawę amunicji kal. 5,56 mm Securiblank Loud lub równoważnej w ilości 1 000 sztuk. Dostarczone pociski muszą umożliwiać prowadzenie ognia pojedynczego ciągłego. Dodatkowo pociski powinny być wodoodporne oraz zachowywać parametry użytkowe w zakresie temperatur od – 8 st. C do + 40 st. C. Dostarczone pociski muszą być kompatybilne z zestawem konwersyjnym SIMUNITION.

W ramach zadania drugiego, KGP chce kupić amunicję kal. 9 mm Securiblank Loud lub równoważną w ilości 2 000 sztuk. Podobnie jak w przypadku kalibru 5,56 mm, pociski 9 mm  powinny być wodoodporne i umożliwiać prace w zakresie temperatur od – 8 st. C do + 40 st. C. Również w tym przypadku, amunicja musi być kompatybilna z zestawem konwersyjnym SIMUNITION.

Trzecie zadanie, to dostawa nabojów karabinowych kal. .308 Win. Semi-Auto w ilości 20 000 sztuk. Zgodnie ze specyfikacją techniczną prędkość wylotowa średnia dla lufy 16 cali powinna mieścić się z zakresie od 740 do 760 m/s. KGP szuka pocisków typu B 476 FMJ BT Lock Base lub równoważnych, których masa została określona na 11 gram. Naboje powinny pozwalać na bezpieczne użytkowanie w zakresie temperatur od – 50 st. C do + 60 st. C.

W ramach dwóch ostatnich zadań, Policja planuje kupić dwa typu amunicji treningowej. Zadanie czwarte zakłada zakup 20 tys. sztuk amunicji treningowej barwiącej kal. 9 mm przeznaczonej do stosowania z pistoletami GLOCK FX, adaptorami FX Simunition do pistoletów maszynowych MP 5 A3 firmy HK oraz zestawami konwersyjnymi firmy Łucznik do pistoletów maszynowych Glauberyt. Masa pocisków została określona na 0,5 grama, przy tolerancji wynoszącej 0,02 grama. Użyty w amunicji barwnik powinien być nietoksyczny i oparty na detergencie rozpuszczalnym w wodzie. Policja dopuszczą dowolność kolorów, zastrzega jednak, że dostawca musi dostarczyć minimum dwa różne. Łuska powinna być zbudowana ze stopu miedzi. Pociski muszą posiadać nie korodującą spłonkę spełniającą wymagania SAAMI dotyczące czułości, a ich maksymalny zasięg określony został na 200 metrów.

Ostatnia, piąta część zamówienia, to 20 000 sztuk amunicji treningowej barwiącej kal. 5,56 mm przeznaczonej do stosowania z adaptorami SIMUNITION FX dla karabinków G-36 i HK 416. W przypadku tych pocisków, maksymalny zasięg określono na 150 m. Czynnik barwiący powinien mieć kolor czerwony lub niebieski i, podobnie jak w przypadku pocisków kal. 9 mm, powinien być oparty na nietoksycznym detergencie rozpuszczalnym w wodzie.  Pociski muszą posiadać też nie korodującą spłonkę spełniającą wymagania SAAMI dotyczące czułości oraz łuskę wykonaną ze stopu miedzi. Waga pocisków w specyfikacji technicznej została określona na 0,23 grama przy tolerancji 0,02 grama. 

W ocenie zamówienia pod uwagę brana będzie głównie cena (60 proc.) oraz okres udzielonej gwarancji (40 proc.). Termin składania ofert na dostawę amunicji we wszystkich pięciu częściach przetargu mija 30 lipca 2018 roku.

DM 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze