Reklama

Policja

"Amunicyjne" przetargi dla Policji

Fot. Policja
Fot. Policja

Dwa przetargi, rozpisane przez Komendę Główną Policji, mogą wiązać się z dostawami tysięcy sztuk amunicji różnego typu, która trafić ma do arsenału polskich policjantów. Jeden z nich obejmuje plany zakupu zróżnicowanej gamy amunicji pośredniej kalibru 5,56 x 45 mm w standardzie NATO, zaś drugi zakłada pozyskanie ponad 300 tys. sztuk nabojów pistoletowych kalibru 9x19 mm Parabellum z pociskiem typu JHP.

Pierwszy ze wspomnianych przetargów na amunicję dla Policji został podzielony na cztery części. W pierwszej z nich chodzi o zakup 440 000 sztuk amunicji pośredniej kalibru 5,56 x 45 NATO z pociskiem SS 109. Do tego dochodzi, w drugiej części, zakup amunicji kalibru 5x56 x 45 mm NATO, ale z pociskiem tzw. łamliwym „Frangible”. W tym przypadku mowa jest o 70 000 sztukach.

Część trzecia przetargu to już plan zakupu 27 000 sztuk amunicji treningowej, barwiącej kalibru 5,56 mm. Ma być ona przeznaczona do stosowania z zestawem konwersyjnym SIMUNITION FX dla karabinków G-36 i HK. Ostatnia część przetargu zakłada pozyskanie 25 000 sztuk amunicji pośredniej kalibru 5,56 mm x 45 mm z pociskiem GDSP. Dostawy mają zakończyć się do 6 grudnia bieżącego roku.

Jednak nim to nastąpi, najpierw poznamy zainteresowanych udziałem w samym przetargu. Otwarcie ofert jest obecnie planowane na 27 lipca bieżącego roku. Zaś sama ocena ma odbywać się w przypadku poszczególnych zadań na bazie kryterium ceny (80 proc.) oraz kryterium okresu gwarancji udzielonej na wspomniane rodzaje amunicji (20 proc.).

Komenda Główna Policji zakłada, że oprócz wspomnianej powyżej amunicji, uda się pozyskać również nowe naboje pistoletowe kalibru 9x19 mm Parabellum, z pociskiem typu JHP (Jacketed Hollow Point, a więc mowa jest o pociskach pełnopłaszczowych z wgłębieniem wierzchołkowym). W sumie, chodzi o zakup 307 500 sztuk tego rodzaju nabojów. Masa pocisku w tym przypadku to 7,0÷8,3 g, przy mosiężnej łusce, a energia początkowa została określona na 492÷820 J dla lufy o długości 150 mm.

Oferty w przetargu na naboje pistoletowe 9x19 mm mają być składane do 26 lipca bieżącego roku i wówczas, ma nastąpić ich otwarcie. Dostawy, w przypadku wyłonienia zwycięzcy, mają zakończyć się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty ma być zaproponowana, przez potencjalnego dostawcę, cena nabojów pistoletowych.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze