Reklama

Straż Pożarna

"Bitwa o wozy" także w drugiej turze. Do wygrania 49 strażackich samochodów

Fot. Twitter MSWiA
Fot. Twitter MSWiA

Szef MSWiA wręczając dziś promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych gminom, w których odnotowano najwyższa frekwencję w pierwszej turze wyborów prezydenckich zapowiedział, że akcja „Bitwa o wozy” w drugiej turze dotyczyć będzie już nie 16 a 49 województw. Chodzi oczywiście o byłe województwa, według stanu granic na dzień koniec 1998 roku. W akcji nie będą mogły wziąć udziału gminy, które otrzymały promesy za wysoką frekwencję w pierwszej turze wyborów. Szczegółowy regulamin w najbliższym czasie ma pojawić się na stronie internetowej resortu.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył dziś promesy 16 gminom z całej Polski, które wygrały w ministerialnej akcji "Bitwa o wozy". Każda z wygranych gmin otrzymała dla swojej OSP promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 800 tys. złotych. "Jest dla mnie wielką radością, że dziś będę mógł przekazać wam promesy na zakup nowoczesnych wozów dla Ochotniczych Straży Pożarnych w waszych gminach" - mówił Kamiński.

Profrekwencyjna akcja MSWiA skierowana była do gmin poniżej 20 tys. mieszkańców. W każdym województwie wyłoniono jedną, w której frekwencja była najwyższa, i to właśnie ich przedstawiciele pojawili się dziś w MSWiA.

Okazało się, że resort spraw wewnętrznych i administracji przygotował się także na druga turę wyborów, bowiem "Bitwa o wozy" trwa nadal i tym razem dotyczyć będzie nie 16 a 49 gmin. Dokładnie chodzi o gminy w każdym "z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r.". Podobnie jak poprzednio, akcja dotyczy gmin do 20 tys. mieszkańców, w których odnotowana zostanie największa frekwencja. "Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich" - argumentował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Jak podkreślał Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, resortowi zależy na tym, by "OSP miały profesjonalny sprzęt". Jak dodał "Ochotnicze Straże Pożarne mają niezwykle duży udział w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności lokalnych - w większości sytuacji kryzysowych pierwsze są na miejscu zdarzeń, pierwsze niosą pomoc, działają szybko, sprawnie i profesjonalnie". Z kolei szef MSWiA dodał, że zdając sobie sprawę "z wielkiej roli, jaką dla bezpieczeństwa naszych obywateli lokalnie odgrywają Ochotnicze Straże Pożarne" w tym roku do OSP trafi ok. 600 nowoczesnych wozów bojowych.

Z informacji podanych przez PKW wynika, że w 10 na 16 gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją, w pierwszej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Rafał Trzaskowski. 

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze