Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (5-6 lutego)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji
    Emblemat Komendy Głównej Policji

Przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 5 do 6 lutego 2013 roku.6.02

KWP Kielce

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Kielcach zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który jest podejrzewany o współudział w napadzie na placówkę bankową w Ostrowcu Św. Zatrzymany, mieszkaniec Mazowsza,  najprawdopodobniej dokonał napadu z zatrzymanym wcześniej 40-latkiem, o czym KWP w Kielcach informowała 4 lutego br. Policja nie wyklucza również współpracy obu zatrzymanych w rozbojach w Tychach, Radomiu, Rzeszowie i w Zabrzu.

Na terenie posesji, gdzie przebywał zatrzymany znaleziono również 400 gramów amfetaminy i marihuany oraz 60 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia.

KWP Szczecin

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na jeden ze sklepów na Prawobrzeżu Szczecina.

Sprawa jest rozwojowa, gdyż sposób ich działania wskazuje na związek z innymi napadami dokonanymi na terenie Szczecina. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

5.02

ABW we współpracy z Komendą Główną Policji i policją holenderską doprowadziła do zatrzymania ściganego od 1998 roku międzynarodowymi listami gończymi narkobiznesmena Marka B. Był on zamieszany w przemyt setek kilogramów narkotyków.

Marek B. rozpoczął swą przestępczą działalność na początku lat 90-tych w spółce Art-B, gdzie spotkał się z Bogusława Bagsikiem i Andrzejem Gąsiorowskim. Tam również nawiązał kontakty z kostarykańskimi handlarzami narkotyków.

Marek B. wpadł w 1992 roku w Niemczech, gdzie został skazany na 10 lat pozbawienia wolności, karę przekazano do wykonania Polsce. Po kilku latach zbiegł, będąc na przepustce. Aż do chwili zatrzymania, gangster zajmował się przemytem narkotyków - dwie sprawy z jego udziałem prowadzą Prokuratura Okręgowa w Gdańsku i w Katowicach.

KWP Kraków

Tarnowscy policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o handel środkami odurzającymi i przejęli 2,5 kg narkotyków o wartości 75 tys.zł - w samochodzie, którym podróżowały zatrzymane osoby, policjanci ujawnili 1,5 kg amfetaminy i 1 kg marihuany.

Troje zatrzymanych usłyszało zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, przez ich nabywanie w celu dalszej odsprzedaży. Grozi im kara do 12 lat pozbawiania wolności.

KWP Łódź

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali  w Gorzkowicach w powiecie piotrkowskim ( woj. łódzkie) 55-letniego i 41-letniego Belga oraz 35-letniego Holendra, członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją prekursora benzynometyloketonu – BMK. Zabezpieczony przez policjantów w wynajmowanym przez jednego z nich magazynie, gotowy środek mógł posłużyć do wytworzenia ponad tony czystej amfetaminy o czarnorynkowej wartości 30 mln zł.

Nadzór nad śledztwem objął Wydział  V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Sprawa jest rozwojowa.

(MMT)

 

 
Reklama

Komentarze

    Reklama