Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (2 - 4 lutego)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji

Przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 2 do 4 lutego 2013 roku.


4.02.


KWP Kielce


Sprawcę 5 napadów na banki w południowo - wschodniej Polsce zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 40-latek karany wcześniej za podobne przestępstwa przyznał się do dokonania napadów w Ostrowcu Świętokrzyskim, Tychach, Radomiu, Rzeszowie i w Zabrzu. Ujęcie sprawcy było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.


3.02


Warszawa


Policjanci z CBŚ we współpracy z Prokuraturą Apelacyjną w Warszawie zatrzymali kolejnych 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. "szkatułowej" zajmującej się produkcją i handlem narkotykami.  Z materiału dowodowego wynika, że wprowadzili do obrotu 70 kg amfetaminy, 23 kg kokainy i 12 kg marihuany.


Dotychczas CBŚ zatrzymało 87 osób powiązanych z grupą. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.


2.02


Wrocław


Centralne Biuro Śledcze we współpracy z Urzędem Kontroli Skarbowej zatrzymało  3 osoby podejrzane o to, że pod pozorem legalnie działających firm zajmowała się wyłudzaniem podatku VAT w ramach obrotu złotem.  Policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ok. 20 mln złotych, w tym 103 kg złota w sztabach, złote monety, ponad 170 tysięcy euro, ponad 200 tysięcy złotych, 4 luksusowe samochody oraz skuter wodny.


Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a śledztwo prowadzone jest pod  nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.


(MMT)


Reklama

Komentarze

    Reklama