Reklama

Służby Mundurowe

Przegląd policyjny (12 - 18 lutego)

  • Emblemat Komendy Głównej Policji
    Emblemat Komendy Głównej Policji

Prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń z działalności polskiej policji z okresu od 12 do 18 lutego 2013 roku18.02.

KWP Radom

Policjanci z Sokołowa Podlaskiego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której udowodniono blisko 50 przypadków kradzieży lub usiłowań kradzieży samochodów marki Volkswagen lub Seat w okresie od 2011 do 2013 roku na terenie Sokołowa Podlaskiego, województw lubelskiego i podlaskiego oraz z terenu Unii Europejskiej. Pojazdy były rozmontowywane a części sprzedawane na giełdach i portalach aukcyjnych.

W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby, a wobec dwóch z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie.

17.02.

KWP Łódź

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch łodzian podejrzewanych o udział w brutalnym zabójstwie 20-latka.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 16 lutego br. na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Dwóch napastników zaatakowało 20-letniego łodzianina, który stanął w obronie koleżanki. Zabójca zadał ofierze kilka ciosów nożem, w wyniku których zmarła na miejscu.

Podejrzani byli już notowani. Prokurator postawił jednemu z nich zarzut zabójstwa a drugiemu nieudzielenia pomocy ofierze.

16.02.

KWP Katowice

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych w toku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież 4 ton wałków stalowych. Sprawca wpadł w ręce mundurowych, gdy usiłował sprzedać skradziony łup w skupie złomu. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

15.02.

KWP Olsztyn

Policjanci z olsztyńskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali trzy osoby podejrzane m.in. o przemyt narkotyków i handel nimi. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany i amfetaminy – ponad 2 tys. dilerskich działek wartych około 60 tys. złotych.

Za przestępstwa handlu i przemytu narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

14.02.

KWP Wrocław

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili gang zajmujący się kradzieżą luksusowych samochodów i handlem narkotykami.

Funkcjonariusze odzyskali samochody i części samochodowe o wartości ponad 1,5 mln zł. Zabezpieczyli również zagraniczne tablice rejestracyjne, kluczyki do aut różnych marek, sprzęt elektroniczny i komputerowy, biżuterię o łącznej wartości nie mniejszej niż 500 tys. złotych, a także urządzenia elektroniczne do omijania zabezpieczeń i otwierania samochodów. Ponadto zabezpieczyli blisko 500 krzewów konopi, z których można uzyskać kilkaset tysięcy porcji narkotyków o wartości ponad 2 mln złotych.

13.02.

KWP Katowice

Kolejna grupa złodziei samochodowych na śląsku została rozbita przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach i Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku Białej.

Zatrzymano 6 osób z województwa śląskiego i zabezpieczono części z samochodów Volkswagen, Audi, Peugeot, Citroen, Ford oraz Volvo, a także duże ilości środków odurzających.

Grupa jest odpowiedzialna za kradzież ponad 70 samochodów.

12.02.

KWP Rzeszów

Ekspertyza balistyczna pistoletu należącego do Andrzeja B., zabójcy swojej 17-letniej przyjaciółki i sprawcy styczniowej strzelaniny w Sanoku, wykazała że był on narzędziem zbrodni, które posłużyło do zabicia, 10 stycznia br., 29-letniego mieszkańca Leska.

Andrzej B. miał być zatrzymany właśnie w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa. Po oddaniu strzałów do policjantów i zastrzeleniu przyjaciółki popełnił on samobójstwo przed wkroczeniem do mieszkania antyterrorystów.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama