Nowe samochody w Straży Granicznej. Nawet 120 pojazdów jeszcze w tym roku

5 kwietnia 2018, 12:14
straż graniczna zatrzymanie
  • Straż Graniczna zamierza zakupić nawet ponad 90 nowych samochodów na potrzeby formacji, zamówienia będą współfinansowane ze środków UE w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego;
  • Chodzi m.in. o pozyskanie 40 sztuk nowych oznakowanych samochodów patrolowych oraz 10 sztuk nieoznakowanych samochodów patrolowych z napędem 4x4.

Jeszcze w tym roku Straż Graniczna powiększy swoją flotę samochodów. Funkcjonariusze mają otrzymać m.in. 40 sztuk oznakowanych samochodów patrolowych oraz 10 sztuk nieoznakowanych samochodów patrolowych z napędem 4x4. Realizacja zamówienia ma zakończyć się pod koniec października bieżącego roku, a zakupy pojazdów będą współfinansowane ze środków UE w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Obecne zamówienie nowych pojazdów dla Straży Granicznej zostało podzielone na pięć części. Realizacja części pierwszej oraz piątej planowana jest do 28 września 2018 r., zaś w przypadku części drugiej, trzeciej i czwartej mowa jest o dostawach do 29 października. W części pierwszej poszukiwane jest 40 sztuk nowych, oznakowanych samochodów patrolowych. Mają to być auta osobowe lub klasy SUV, 5-miejscowe, o rodzaju nadwozia kombi (AC) lub wielozadaniowe (AF). Ich wyposażenie będzie się składało m.in. z urządzeń charakterystycznych dla pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym oraz środków łączności służbowej przeznaczonych dla Straży Granicznej.

Część druga zamówienia obejmuje pozyskanie 10 sztuk nieoznakowanych samochodów patrolowych z napędem 4x4. Mogą to być samochody osobowe, 5-miejscowe, klasy SUV lub osobowo-terenowe. Straż Graniczna zamierza również pozyskać samochody terenowe o napędzie 4x4 i nadwoziu zamkniętym. Część trzecia, obecnego zamówienia, zakłada zakup 15 sztuk tego rodzaju pojazdów jako podstawy i maksymalnie do 15 kolejnych w ramach prawa opcji. Czwarty rodzaj poszukiwanych samochodów, to oznakowane samochody terenowe 4x4 typu Pick-up. Analogicznie do części trzeciej, Straż Graniczna zamierza zakupić 15 sztuk oraz potencjalnie do 15 kolejnych w ramach prawa opcji. Ostatnia, piąta część zamówienia, zakłada zakup 10 sztuk oznakowanych mikrobusów o nadwoziu typu van.

W sumie do Straży Granicznej ma trafić 90 samochodów różnych rodzajów, a być może do 30 kolejnych, jeśli formacja skorzysta z prawa opcji w przypadku części trzeciej i czwartej. Zainteresowani udziałem w przetargu mogą przekazywać swoje oferty do 14 maja bieżącego roku.

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Benek
piątek, 6 kwietnia 2018, 11:06

I co z tego że będą nowe , i tak będą stały w komendach oddziałów bo tam będą najbardziej potrzebne a funkcjonariusze z 1 linii dalej będą tłukli się wyeksploatowanymi starymi autami

LR
niedziela, 8 kwietnia 2018, 01:27

Benek sam bym tego lepiej nie ujął . W komendach oddziałów są przecież bardziej potrzebne. Jak juz oddziały zdezelują te nowe samochody to dopiero wyślą je na granicę żeby zrobić miejsce dla kolejnych nowych samochodów .... i tak w kółko .

Tweets InfoSecurity24