Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

MSW wprowadza nowe logo dla policji. Standaryzacja będzie kosztować miliard złotych

  • Nowe logo policji fot. MSW
    Nowe logo policji fot. MSW

Na konferencji w MSW zostało przedstawione nowe logo policji. Konkurs na znak graficzny to jeden z etapów programu standaryzacji komend i komisariatów policji. W ramach programu będą remontowane komendy i komisariaty oraz wybudowane zostaną nowe obiekty policyjne. Program będzie realizowany w latach 2013-15, a jego budżet wynosi około 1 mld zł.

Program standaryzacji zakłada ujednolicenie graficznych, wizerunkowych i funkcjonalnych aspektów działalności polskich komend i komisariatów policji oraz ma doprowadzić do poniesienia jakości pracy policjantów – podkreślał Marcin Jabłoński, podsekretarz stanu w MSW, podczas prezentacji nowego znaku graficznego dla policji.

Więcej: Afera w opolskiej policji. Komendant wojewódzki odwołany po ujawnionym nagraniu

Konkurs na nowy znak graficzny policji poprzedziło, przeprowadzone przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, badanie społeczne. Wiceminister Marcin Jabłoński podkreślił, że dzięki badaniu możliwe było poznanie m.in. opinii obywateli, jak również policjantów odnośnie wyglądu komend policji oraz ich otoczenia.

Więcej: Nadinspektor Krzysztof Jarosz nowym szefem śląskiej policjiProgram standaryzacji komend i komisariatów Policji będzie realizowany w latach 2013 -2015, a jego wykonawcą jest Komendant Główny Policji. Komendant odpowiedzialny jest za całość przeprowadzanych zadań inwestycyjnych i remontowych. Natomiast komendanci wojewódzcy (stołeczny) Policji odpowiedzialni są za realizację programu na terenie swoich garnizonów. Nadzór nad całością programu sprawuje minister spraw wewnętrznych poprzez zespół ds. programu standaryzacji komend i komisariatów Policji.

Środki finansowe na realizację programu pochodzić będą z budżetu państwa. Planowane w 2013 roku nakłady na realizację programu wynoszą 322 mln zł.

MSW

 
Reklama

Komentarze

    Reklama