Mikołaj B. w rękach ABW. Planował zamach w Polsce

17 maja 2019, 09:30
ABW
Fot. ABW

Funkcjonariusze ABW zatrzymali w Warszawie obywatela RP Mikołaja B., podejrzanego o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski - poinformował na rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Według śledczych, B. był leczony psychiatrycznie. Do zatrzymania doszło 9 maja.

Jak informuje Stanisław Żaryn, zatrzymany jest członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed.

"Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej" - poinformował Żaryn.

Zatrzymano go, jako podejrzanego o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski. ABW doprowadziła go do nadzorującego śledztwo mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie - wyjaśnił rzecznik.

"Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na 3 miesiące" - powiedział Żaryn.

Zatrzymany przez ABW nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

PAP/DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
GUMIŚ
piątek, 17 maja 2019, 14:26

Następny wielki sukces polskich służb specjalnych czyli schwytanie pacjenta szpitala psychiatrycznego gawędzącego o zamachu bombowym ! Ostatnio złapali mitomana-gawędziarza , który był pracownikiem naukowym i bajdurzył o zamachu na budynek sejmu z trzema agentami ABW.

tyle
piątek, 17 maja 2019, 14:04

Żeby się nie skończyło jak z Czeczenami z Białegostoku , którzy zbierali pieniądze na ISIS. Koniec końców dostali duże odszkodowanie za pobyt w areszcie.

awio
piątek, 17 maja 2019, 20:27

"Dostali" nie oznacza "wypłacono". Do wypłaty odszkodowania nie doszło bo podejrzani chcieli uzyskane pieniądze podarować dla... IGIL.

Tweets InfoSecurity24