Policjant zraniony nożem podczas interwencji

5 maja 2021, 20:18
policja łódzka

Podczas interwencji na ulicy w Brzezinach (Łódzkie) policjant postrzelił napastnika z nożem. W zdarzeniu ranny został również sam funkcjonariusz. Do ataku doszło w środę po godz. 18:00 - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej komendy policji w Łodzi Joanna Kącka.

Jak wyjaśniła Kącka, po godz. 18:00 w środę z dyżurnym policji w brzezińskiej komendzie skontaktował się świadek, który miał widzieć, jak nieznany napastnik uderzył nożem mężczyznę.

"W okolicy zdarzenia był patrol policji, który na ul. Staszica zauważył mężczyznę z plecakiem i nożem, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci dogonili go w bramie, gdzie podjęli próbę zatrzymania napastnika. W trakcie tych czynności mężczyzna zranił jednego z policjantów. W kierunku agresora oddano strzały. Napastnik został ranny w nogę" - zrelacjonowała rzeczniczka łódzkiej policji.

Zranionemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Jednocześnie do policji dotarł sygnał ze stacji ratownictwa medycznego, że w innym punkcie Brzezin medycy udzielili pomocy osobie zranionej nożem. Prawdopodobnie to ofiara napastnika, który zaatakował później policjanta.

Na miejscu zdarzenia prowadzone są obecnie działania służb.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
997
czwartek, 6 maja 2021, 01:05

Policjant powinien mieć prawo postrzelić osobę z narzędziem niebezpiecznym bez strzału ostrzegawczego. W bramie nie ma takiej możliwości, a decydują ułamki sekund... Trzeba w końcu wysłać sygnał kto jest stróżem prawa, bo niedługo policjanci ze skostniałymi procedurami staną się żywymi tarczami dla psychopatów

Tweets InfoSecurity24