Do 2020 r. w systemach komunikacji radiowej użytkowanej przez Służbę Więzienną nastąpią znaczne zmiany. Będzie to efekt rozstrzygnięcia przetargu na modernizację systemu łączności w polskim więziennictwie - CSŁRSW (Cyfrowy System Łączności Radiowej Służby Więziennej). W jego ramach pozyskane zostały rozwiązania Digital Mobile Radio (DMR) oraz oprogramowanie i usługi wspomagające.
Następują zmiany w zakresie komunikacji radiowej, która jest stosowana w Służbie Więziennej. Wszystko za sprawą wyboru nowych rozwiązań oferowanych przez Motorola Solutions. Planuje się, że pełna funkcjonalność radiowego systemu DMR nowej generacji w SW zostanie osiągnięta w 2020 roku. Należy przypomnieć, że sam przetarg został przeprowadzony jeszcze w zeszłym roku. Wówczas SW zdecydowała się, że modernizację systemu łączności w polskim więziennictwie, oprze na ofercie firm Aksel i Siltec, będącymi polskimi partnerami Motorola Solutions.
Wskazuje się, że cały projekt modernizacyjny obejmuje nową technologię MOTOTRBOTM Digital Mobile Radio (DMR) oraz oprogramowanie i usługi wspomagające. Tym samym, wszystkie ośrodki penitencjarne w Polsce zostaną wyposażone w technologię MOTOTRBO Digital Mobile Radio (DMR), która zastąpi dotychczas użytkowaną infrastrukturę analogową. Kontrakt na modernizację systemów radiokomunikacji SW jest istotnym elementem wdrażania obecnie programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020.
Konsorcjum firm Aksel i Siltec zaproponowało w przetargu dla SW technologię Motorola Solutions, w tym cyfrową technologię radiową MOTOTRBO, łącznie ze stacjami bazowymi DM4600e, a także przenośnymi urządzeniami DP4601e, urządzeniami mobilnymi DM4601e i przekaźnikami SLR5500. Nowy system to także oprogramowanie dyspozytorskie ConSEL do administrowania systemem.
Nowa generacja rozwiązań technologicznych, wdrażanych na potrzeby SW, ma zapewnić ich funkcjonariuszom wysokiej jakości komunikację głosową. Wskazuje się, że dzięki zastosowaniu cyfrowego systemu radiowego, połączonego z funkcją śledzenia GPS, podniesie się poziom bezpieczeństwa każdego z użytkowników, znajdujących się w jednostkach penitencjarnych w kraju. Elementy cyfrowej komunikacji radiowej mają być również stosowane w konwojach pojazdów więziennych, za które obecnie odpowiada SW. System pozwala także na nadzór nad lokalizacją oficerów podczas służby. Dodatkowo może być on rozszerzony o interoperacyjność z innymi agencjami i organizacjami bezpieczeństwa publicznego w Polsce.
jr
"Elementy cyfrowej komunikacji radiowej mają być również stosowane w konwojach pojazdów więziennych, za które obecnie odpowiada SW" Ta jasne, a ciekawe kto im zbuduje sieć przekaźników na trasach pomiędzy więzieniami oraz sądami i szpitalami i tam gdzie wożą więźniów. Kolejna głupota i wydawanie bzdurne kasy. Powinno się stworzyć jeden system obejmujący wszystkie służby, oraz takie jak wodociągi, gazownia itp. Znacznie taniej by taki system kosztował finalnie niż takie kupowanie każdy sobie. Np autostrady gdyby zbudowały takie systemu dla siebie a GDDKiA dla siebie to wszystkie służby miały zapewnioną łączność na korytarzach pomiędzy miastami, w miastach gminy powinny zbudować i problem rozwiązany. ALe jak to tak jeden przetarg a gdzie lokalni się dogadają i poukładają... tadam...
GPS działa w budynkach z kratami w oknach?
Przecież kolega jakiegoś kasę na swoją budę zabrał z tego przetargu.. planowane zakończenie wdrożenia to nie 2020 a zapewne 2030.. PS. A podwyżki już dostaliscie??
Tak z odsetkami.
Czy analogowa czy cyfrowa jak ludzi brak i chyba będzie sobie można wkrótce z echem porozmawiać . Czy we wszystkich jednostkach są takie braki w bateriach ??
Czyli inwigilacja funkcjonariuszy i brak możliwości kontaktu z innymi służbami.
A co ci panowie niektórzy po służbie robią w domach