Insp. Mariusz Ciarka: Black Hawki służą bezpieczeństwu wszystkich Polaków [InfoSecurity24 TV]

30 listopada 2018, 15:46

„Pół roku temu, kiedy komendant podpisywał umowę na te śmigłowce powiedział między innymi, że ma nadzieję, że ta dobra współpraca dopiero zacznie się rozwijać i że kupimy jeszcze kolejne maszyny. Rzeczywiście w budżecie Policji, znaleziono pieniądze na odnowienie floty lotniczej Polskiej Policji, i niedawno podpisywaliśmy umowę na zakup trzeciego śmigłowca. I tutaj również Komendant Główny Policji powiedział, że nie wykluczamy tego że kupimy kolejne śmigłowce, ale to oczywiście przyszłość” – powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.

Nie jest to typowy śmigłowiec jak te przygotowywane dla wojska, ja mogę zdradzić jeden ze szczegółów warunków specyfikacji, którym jest dodatkowy zbiornik na paliwo, wewnętrznie zamontowany, aby piloci nie martwili się, że nie dolecą, że zabraknie paliwa.

insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji 

Na chwilę obecną te śmigłowce stacjonować będą w Warszawie, tak żeby być do dyspozycji na terenie całego kraju. Biuro Operacji Antyterrorystycznych, w którego dyspozycji znajdowały się będą te śmigłowce, będzie mogło przemieszczać się, jeżeli zajdzie taka konieczność, w każdą część Polski.

insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji

DM 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
jassm-158
niedziela, 2 grudnia 2018, 20:54

racja to służy bezpieczeństwu naszych obywateli a scislej innych kierowców na polskich drogach którzy popodaja w depresje przed kolizja z pania premier Beata Szydło stad te smigłowce z dwoma silnikami jak jeden zepsuje drugi w zapasie.

KrzysiekS
sobota, 1 grudnia 2018, 19:52

Por raz kolejny piszę o potrzebie logicznego zamawianie dla wszystkich służb mundurowych czyli MON, POLICJI, STRAŻY GRANICZNEJ itp. Akurat ten zakup uważam za sensowny jeżeli jeszcze te śmigła są przystosowane do zmiany konfiguracji to jak najbardziej. Ktoś powinien przeanalizować całość potrzeb tych służb oraz zunifikować zakupy ale to chyba marzenia.

Davien
sobota, 1 grudnia 2018, 18:38

Dozór, S-70i miały być dla antyterrorystów zastepując w tej roli jeszcze większe Mi-8, które też za latające radiowozy nie robiły. A jakie masz Polskie śmigłowce w tej chwili produkowane w Polsce i nadajace sie do tej roli??

Gts
sobota, 1 grudnia 2018, 18:06

Warmiak nie pitol najwirksze co Policja potrzebuje to H145, a wiekszosc robot ogarnelaby H135 czy Robinsonami. Po prostu Antek obiecal S70i (nie mylic z black hawkiem), cos tam podpisal, a teraz musimy brac i dorabiac do tego teorie. Jest drogo, drogi bedzie w utrzymaniu ale kogo to obchodzi, zapowiada sie ze po przyszlorocznych podwyzkach cen pradu, gazu i za wywoz smieci pis sam wyladuje na wysypisku. Malo kto jest sie w stanie wybrobic przed podwyzkami o ok 60%.

obywatel
sobota, 1 grudnia 2018, 16:57

Po co milicji taki duży śmigłowiec? I aż 5 sztuk.

Tweets InfoSecurity24