Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [14.11-20.11]

Fot. Policja.pl, Bieszczadzki OSG, KP PSP Żywiec/Mikołaj Wojciuch, chor. sztab. Marynarki Wojennej Arkadiusz Dwulatek/straz.gov.pl
Fot. Policja.pl, Bieszczadzki OSG, KP PSP Żywiec/Mikołaj Wojciuch, chor. sztab. Marynarki Wojennej Arkadiusz Dwulatek/straz.gov.pl

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia. 

Mundur w trybie zdalnym

Co najmniej do końca lutego przyszłego roku, kształcenie na uczelniach służb państwowych nadzorowanych przez MSWiA zostaje zawieszone, a zajęcia mogą być prowadzone jedynie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia. Twórcy rozporządzenia, które weszło w życie 10 listopada, przewidzieli jednak kilka wyjątków. 

WSPol i SGSP muszą ograniczyć funkcjonowanie. Powodem koronawirus


Więcej na koncie

Funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymają, na czas wzmożonych obowiązków związanych z pandemią koronawirusa, większe dodatki służbowe. Taką decyzję podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wiceminister Woś, przekazał nowinę funkcjonariuszom 10 listopada, nie poinformował jednak kiedy deklaracje zostaną wprowadzone w życie.

Wyższe dodatki służbowe w Służbie Więziennej


Bitwa na ulicach Warszawy

W środę, 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Choć zgodnie z zapowiedziami miały być zmotoryzowany, wiele osób pieszo uczestniczyło w zgromadzeniu. W stolicy doszło do zamieszek. Rannych zostało 35 policjantów, zatrzymano ponad 300 osób. Po marszu konferencję ws. wydarzeń w Warszawie zorganizował rzecznik KSP, nadkom. Sylwester Marczak, a swoje oświadczenia w sprawie wydali minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz komendant stołeczny policji nadinspektor Paweł Dobrodziej.

"Wczoraj mieliśmy do czynienia z bitwą". Rannych 35 policjantów


Prewencja i kontrterroryści na plusie

500 złotych dodatku już od stycznia przyszłego roku otrzymają policyjni kontrterroryści i policjanci oddziałów prewencji. Minister Mariusz Kamiński docenił ich "wymagającą służbę w warunkach pandemii i liczbę realizowanych zadań". Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano w Dzienniku Ustaw 10 listopada. 

MSWiA wprowadza dodatki dla kontrterrorystów i policjantów z oddziałów prewencji


Zmian w art. 15a doczekają się tylko wybrani?

Mundurowi dostali nareszcie projekt zmian w art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym. Wiceminister Maciej Wąsik 9 listopada przekazał dokument do konsultacji związkowców i już wiemy, że będą mieli do niego parę uwag... Co ważne jednak, dotyczy on jedynie służb podległych MSWiA.

Nadchodzi zmiana w art. 15a. Projekt nareszcie w rękach związkowców


W oczekiwaniu na grudzień...

"Ustawa covidowa w obecnym brzmieniu jest efektem pomyłki w głosowaniach" - poinformował 10 listopada rzecznik rządu Piotr Müller. Oprócz wyższych pensji dla lekarzy walczących na pierwszej linii z Covid-19, zapewniała ona również pełnopłatne zwolnienia lekarskie dla mundurowych. Funkcjonariusze poczekają więc na nie najpewniej do grudnia, do czasu uchwalenia jej nowelizacji.

Pełnopłatne L-4 dopiero od grudnia? Ustawa covidowa w obecnym brzmieniu "efektem pomyłki"

Reklama

Komentarze

    Reklama