Reklama

Służby Mundurowe

ABW: są zarzuty dla 12 osób podejrzanych o wypranie ponad 700 tys. zł z kradzieży

  • Fot. ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wspólnie z prokuraturą zakończyła postępowanie, w wyniku którego aktem oskarżenia objęto 12 osób podejrzanych o „wypranie” ponad 700 tysięcy złotych pochodzących z okradanych rachunków bankowych, głosi opublikowany 27 lutego br. na stronie ABW komunikatPostępowanie przygotowawcze w powyższej sprawie zostało zakończone 5 dni temu, tj. 22 lutego 2013 r. Funkcjonariusze ABW z Radomia działający pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej zgromadzili materiał dowodowy potrzebny do przedstawienia zarzutów 12 osobom tworzącym zorganizowaną grupę przestępczą.

Grupa ta werbowała osoby w Polsce i Wielkiej Brytanii, których rachunki bankowe służyły do transferu pieniędzy skradzionych od posiadaczy kont w Polsce z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania.  Pieniądze, po "wypraniu" trafiały do odbiorców w Rosji. W sumie przetransferowano tam w ten sposób ok. 730 tys. zł.

12 podejrzanych przyznało się do winy i dobrowolnie poddało się karze.

Jak głosi komunikat, zakończone właśnie śledztwo jest częścią większej sprawy prowadzonej przez Delegaturę ABW w Radomiu pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej. Na obecnym etapie obejmuje ono swoim zakresem ok. 800 nielegalnych przelewów wykonanych z rachunków bankowych klientów polskich banków.

Czy dzięki schwytaniu i osądzeniu pośredników uda się dojść również do sprawców kradzieży i ich ewentualnych zleceniodawców? Miejmy nadzieję, że tak i że dowiemy się tego z następnych komunikatów ABW.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama