Reklama

Służby Mundurowe

Zmiany na szczycie Policji - komendant główny odchodzi ze służby

  • gen. insp. Marek Działoszyński; fot. MSW
    gen. insp. Marek Działoszyński; fot. MSW

W poniedziałek 9 lutego br. Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński złoży raport o odejściu ze służby. Nowym szefem Policji ma zostać nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Spekulacje na temat zmiany na stanowisku szefa Policji pojawiały się już od kilku tygodni. W piątek rzecznik MSW potwierdziła informację, że dotychczasowy Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński w poniedziałek złoży na ręce minister Teresy Piotrowskiej raport o przejściu na emeryturę.

Według obowiązującej procedury minister po otrzymaniu wniosku wystąpi do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie gen. insp. M. Działoszyńskiego z pełnionej funkcji. Jako powód rezygnacji zostały wskazane ważne względy osobiste. Nowym zwierzchnikiem Policji ma zostać nadinsp. Krzysztof Gajewski, który do tej pory pełnił funkcję pierwszego zastępcy komendanta głównego.

Urodzony w 1962 roku gen. insp. Marek Działoszyński rozpoczął służbę w 1985 roku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 1999 roku pełnił służbę w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, a w styczniu 2006 został dyrektorem tejże komórki. Od listopada 2008 roku piastował stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, by z kolei 10 stycznia 2012 roku przejąć funkcję Komendanta Głównego Policji.


Bogusław Pastyrnak

Reklama

Komentarze

    Reklama