Reklama

Za Granicą

Wojsko zbuduje ogrodzenie na granicy z Białorusią? Szef łotewskiego MSW: armia może zostać zaangażowana

Autor. seržants Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija

Łotewska armia może zostać zaangażowana w budowę ogrodzenia na granicy z Białorusią - poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Łotwy Maris Kuczinskis. Budowę ogrodzenia na granicy, hamować mają – jak powiedział Kuczinskis, cytowany przez portal nadawcy publicznego LSM - zdolności przerobowe wykonawcy. 

Reklama

Szef łotewskiego MSW zaznaczył, że podmiot odpowiedzialny za budowę płotu stara się włączyć w projekt więcej podwykonawców. Rozważane jest też zaangażowanie w prace łotewskich sił zbrojnych.

Reklama

Kuczinskis zapewnił, że usunięte zostały bariery biurokratyczne dotyczące budowy ogrodzenia. Trwają prace nad instalacją kamer monitoringu. "W czwartek przeprowadzę poważne rozmowy na temat tego, czy naprawdę potrzeba dwóch lat na wdrożenie tego" - poinformował.

Czytaj też

Jak podała łotewska straż graniczna, w poniedziałek odnotowano jedną z najwyższych w ostatnim czasie liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi na Łotwę - 107.

Reklama

Władze w Rydze podjęły w ubiegłym tygodniu decyzję o zmobilizowaniu dodatkowych sił do ochrony granicy po wykryciu w ciągu jednej doby 96 prób jej nielegalnego przekroczeni. Strona łotewska przekazała, że posiada też informacje świadczące o możliwym wzroście zagrożenia hybrydowego.

Czytaj też

Na wschód Łotwy ściągniętych zostało kilka tysięcy łotewskich wojskowych - część z nich ma brać udział w ćwiczeniach w Łatgalii, a część skierowano do pomocy straży granicznej - napisał LSM.

28 sierpnia w Warszawie ma odbyć się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i krajów bałtyckich poświęcone m.in. sytuacji na granicy z Białorusią.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama