Reklama

Za Granicą

Rosja rozbudowuje obronę cywilną i oddziały ratownicze

Autor. kremlin.ru

W graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim oraz na Północnym Kaukazie trwa rozbudowa mundurowych oddziałów ratowniczych, a także formacji obrony cywilnej. Władze Rosji uznały te regiony za szczególnie zagrożone „działaniami zbrojnymi” - powiadomił w czwartek portal Centrum Narodowego Sprzeciwu, prowadzony przez Siły Operacji Specjalnych ukraińskiej armii.

Reklama

Uzupełniane są głównie jednostki podległe rosyjskiemu ministerstwu ds. sytuacji nadzwyczajnych. Większość funkcjonariuszy tego resortu woli pełnić służbę w Kaliningradzie lub na Północnym Kaukazie, dlatego Kreml ma trudności ze skompletowaniem analogicznych oddziałów na okupowanych terenach Ukrainy - dodano w komunikacie rządowego serwisu.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W poprzednich miesiącach pojawiały się liczne doniesienia o "pokazowych" działaniach władz Rosji, służących podsycaniu nastroju zagrożenia w społeczeństwie, a także przekonywaniu o konieczności wojny z Kijowem i przeciwstawienia się krajom Zachodu.

Państwowe rosyjskie media informowały m.in. o fortyfikacjach budowanych w pobliżu granicy z Ukrainą, zbrojnej operacji ukraińskich "dywersantów" w obwodzie briańskim na początku marca, a także domniemanym ataku ukraińskich dronów na Kreml, do którego miało dojść w nocy z wtorku na środę.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze