Reklama

Za Granicą

Ukraińskie MSW uruchomiło stronę, na której Rosjanie mogą szukać swoich bliskich wysłanych na wojnę

Ukraina, żołnierze, zatrzymanie, Rosja,
Autor. МВС України/Facebook

MSW Ukrainy uruchomiło stronę internetową, za pomocą której Rosjanie mogą poszukiwać swoich bliskich wysłanych na wojnę z Ukrainą - pisze w niedzielę Ukrinform.

Reklama

Na stronie będą publikowane nagrania z jeńcami i dokumenty poległych rosyjskich wojskowych - przekazał przedstawiciel MSW Ukrainy Wadym Denysenko.

Reklama

"Wasze władze zabrały waszym bliskim telefony, nie mają możliwości skontaktowania się z wami i w ogóle nie wiecie, co z nimi się dzieje. W związku z tym z inicjatywy MSW stworzono specjalną stronę. Publikujemy na niej zdjęcia i nagrania z poległymi, żebyście mogli ich zidentyfikować. Publikujemy dokumenty poległych i tych, kto trafił do niewoli; jest możliwość kontaktu" - powiedział Denysenko w nagraniu.

Według informacji podanych w niedzielę przez ukraińską wiceminister obrony Hannę Malar Rosja straciła ok. 4,3 tys. wojskowych od początku ataku na Ukrainę.

Reklama

Legion cudzoziemski

Ukraina tworzy "międzynarodowy" legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy - poinformował w niedzielę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Legion będzie działać w ramach sił obrony terytorialnej. Zełenski powiedział, że są do niego zaproszeni ci, którzy chcą „przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego". "Będzie to kluczowy dowód waszego wsparcia dla naszego kraju" - powiedział prezydent Ukrainy. Dodał, że chętni mogą zgłaszać się do attaché ds. wojskowych ambasad Ukrainy w swoich krajach.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze