Reklama

Służby Mundurowe

Warszawska policja pomaga archeologom

  • Policyjny Mi-8 pomagał wczoraj archeologom w transporcie bezcennych zabytków - fot. Policja
    Policyjny Mi-8 pomagał wczoraj archeologom w transporcie bezcennych zabytków - fot. Policja

Stołeczni policjanci kontynuują akcję wydobywania skarbów archeologicznych z Wisły. Wczoraj policyjny Mi-8 podniósł i przetransportował na brzeg sześć najcięższych elementów.Stołeczni policjanci brali wczoraj udział w akcji wydobycia z Wisły odsłoniętych dzięki niskiemu stanowi wody skarbów archeologicznych. Policyjny śmigłowiec transportowy Mi-8 podniósł sześć najcięższych elementów i przetransportował je na brzeg. Dzisiaj operacja jest kontynuowana.

Akcja z udziałem śmigłowca rozpoczęła się wczoraj około godziny 15 i trwała ponad godzinę. Komenda Główna Policji oddelegowała do niej mogącego przenosić cięższe (nawet 3 tonowe ładunki) Mi-8. Udział w niej wzięli także policjanci z Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji oraz Komisariatu Rzecznego Stołecznej Policji.

Śmigłowiec wykonał sześć kursów. Z koryta rzeki podnosił przygotowane wcześniej elementy, które następnie transportował na brzeg. Trafiły one do policyjnego magazynu, użyczonego archeologom. Wcześniej archeolodzy wydobyli mniejsze elementy, które na brzeg zabrano pontonami.

W sumie zabezpieczono kilkadziesiąt elementów architektonicznych i dekoracyjnych pochodzących z XVII wieku.

Policja
Reklama

Komentarze

    Reklama