Reklama

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Szef SKW otrzyma nominację generalską

  • fot. SKW

Prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, zdecydował o mianowaniu szefa SKW, pułkownika Piotra Pytla, na stopień generała brygady - podaje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Pułkownik Piotr Pytel od 10 stycznia 2014 roku zajmuje stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nominację na pierwszy stopień generalski odbierze z rąk Zwierzchnika Sił Zbrojnych w dniu 2 maja.

Pułkownik Piotr Pytel urodził się 4 kwietnia 1967 r. w Krakowie. Jest absolwentem Wydziału Filozoficznego (na kierunku psychologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1994 - 1999 pełnił służbę w Urzędzie Ochrony Państwa. W roku 1998 ukończył z wyróżnieniem kurs oficerski UOP.

W latach 1999 - 2003 pracował w Generalnym Inspektoracie Celnym na stanowisku głównego specjalisty RIC Kraków. Od roku 2003 do 2008 pełnił służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 16 lipca 2008 r. rozpoczął służbę w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Pełnił kolejno funkcje: naczelnika Wydziału Współpracy Międzynarodowej w Gabinecie Szefa SKW, zastępcy dyrektora w Gabinecie Szefa SKW, a 1 stycznia 2011 r. mianowany został dyrektorem Zarządu Operacyjnego SKW.

Reklama

Komentarze

    Reklama