"Służbę Więzienną czeka dość duża rotacja kadrowa” [SKANER InfoSecurity24]

30 października 2018, 12:11

Do Służby Więziennej poszukujemy ludzi, którzy wykazują się pewnym poziomem empatii w stosunku do drugiego człowieka, ale też wykazujących sprawnością fizyczną, oraz to co stawiałbym chyba na pierwszym miejscu, kandydatów o dużej odporności psychicznej – mówił w rozmowie z InfoSecurity24.pl Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk Grzegorz Fedorowicz. Z wiceszefem SW rozmawialiśmy w Lublinie przy okazji drugiej Wschodniej Konferencji i Targach Ochrony Granic "Granice".

Od jakiegoś czasu przygotowujemy się do zmiany systemu szkolenia. Ma to na celu większą profesjonalizację Służby Więziennej. Tworzy się szkoła wyższa, która wystartuje, jak sądzę, od nowego roku akademickiego (…). Przyszły rok akademicki będzie tym pierwszym rokiem, w którym będziemy mieli wyższą szkołę, Akademię Służby Więziennej.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej

Zmierzamy do tego, żeby służba ochronna była lepiej wyposażona w uzbrojenie, lepiej ubrana, lepiej wyposażona we wszystkie takie urządzenia które służą do tego by poczucie bezpieczeństwa w jednostkach penitencjarnych było większe. Mamy tu na myśli m.in. uzbrojenie, które już jakiś czas temu zaczęliśmy wymieniać. Jest to uzbrojenie, które ma stać się bardziej humanitarne. Może to zabrzmi dziwnie, ale tutaj chodzi o to że skutki używania określonego rodzaju uzbrojenia mają być bardziej humanitarne.

płk Grzegorz Fedorowicz, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 46
sfbg
wtorek, 30 października 2018, 20:27

X lat temu przepracowałem 2 lata w SW,czyli tylko słuzbę przygotowawczą i chwała Bogu, bo juz wtedy były to psie pieniądze, brak mozliwosci awansu, znajomosci i lizusostwo.Po odejsciu otworzyła sie granica i wtedy wiedziałem ze zyję, ze mogę do czegos dojśc, coś osiągnąc.I mam to. Natomiast koledzy-ci z tych normalnych, po 13-15 latach jak najszybciej powiedzieli -Do widzenia z duzą ulgą, nawet ci ktorzy zrobili studia! Czytając komentarze widze ze wiele sie ie zmieniło.

Bartosz
wtorek, 30 października 2018, 20:25

Cześć, poważnie i na temat. Mam predyspozycje do służby w mundurze. Myślę o SW. Mój wujek służył w SW od 1987 roku do 2017, chwalił sobie ten temat. Czytam że pieniążki nie są za wysokie. Jeszcze jakieś minusy tej pracy ? jak wygląda kwestia dostania się do straży ?

ide w 2018 na emeryture
wtorek, 30 października 2018, 20:07

Mowa Trawa....hahahaha Akademia sie juz tworzy.... Zróbcie również Zasadnicza Szkołę Zawidowa Służby Więziennej... Beda Funkcjonariusze do Dzialow Ochrony...bo juz zaczyna brakować...

Klawisz
wtorek, 30 października 2018, 19:53

Więzienia są dla skazanych jak sanatoria. Tak wypowiedziała się swego czasu o nich jedna z pań psycholog. Coś tu nie gra w tym więziennictwie. To nie działa jak powinno.

Kolejny jeszcze sierżant
wtorek, 30 października 2018, 19:49

Lada dzień w zakładach karnych zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, alarmowy...nie ma ludzi do pracy...hm pracy? Niee...nie ma ludzi, którzy za 2200 maja być lokajami dla darmozjadów, którym wszystko się należy...od przełożonych żadnego wsparcia, mało tego wiecznie wytykane błędy. Ale jak ich nie popełniać skoro wiecznie jest się za murem. Rodziny i dzieci w odstawke, a ze strony osadzonych poniżenia i ataki na nietykalność cielesna. Wszyscy doświadczeni ludzie odchodzą, młodych chętnych nie ma i nie będzie. Mało tego, odchodzą funkcjonariusze, którym zostało niewiele do emerytury np po 10 latach służby bo nie miga już dłużej znieść poniżania i zaniedbywania rodziny za marne grosze. Drodzy rządzący: jeśli chcecie by kraj był bezpieczny otwórzcie oczy bo lada dzień okręt utonie.