Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Zmowa przetargowa w Agencji Mienia Wojskowego? Pięć osób z zarzutami

Autor. CBA

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z możliwymi nieprawidłowościami przy przetargach organizowanych w Oddziałach Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego. Śledztwo prowadzi poznańska Delegatura CBA pod nadzorem Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu - poinformował w czwartek Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Reklama

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował w czwartek, że poza osobami, które usłyszały zarzuty w związku z możliwymi nieprawidłowościami przy przetargach, postawiono je również kolejnym pięciu osobom, które usłyszały je w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. zmowy przetargowej w związku z publicznymi przetargami na sprzedaż rzeczy ruchomych niekoncesjonowanych oraz odpadów organizowanych przez oddziały regionalne AMW.

Reklama

"W toku prowadzonych czynności ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z wpływaniem na rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów. Wśród podejrzanych znalazło się troje pracowników - kierownik i dwóch specjalistów działów ds. gospodarowania mieniem ruchomym oddziałów regionalnych AMW w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu, którzy ujawnili dane dotyczące postępowań przetargowych stanowiące tajemnice służbową oraz dwóch przedsiębiorców biorących udział w zmowach przetargowych" - podało CBA.

Czytaj też

Podejrzani usłyszeli zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która nadzoruje toczące się postępowanie.

Reklama

Jak podano, w toku śledztwa zarzuty usłyszało już 12 osób. Prokurator zastosował wobec części z nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi, a także poręczenia majątkowego w kwotach 20 tys. lub 10 tys. zł. Za popełnienie zarzucanych im przestępstw grozi do trzech lat więzienia.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama