Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

CBA kupuje pistolety 9 mm

Fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne (oficjalne konto Facebook)
Fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne (oficjalne konto Facebook)

CBA zamierza kupić 100 nowych pistoletów o kalibrze 9x19 mm. Nowa broń, w przypadku planowego zrealizowania procedury przetargowej, ma trafić na wyposażenie funkcjonariuszy nie później niż przed końcem obecnego roku kalendarzowego.

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) chce zakupić nowe pistolety o kalibrze 9x19 mm. Chodzi o dostawę 100 sztuk tego rodzaju broni wraz z magazynkiem o pojemności od 13 do 15 sztuk amunicji. Zaznaczono, że termin realizacji zamówienia obejmie okres do 30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy, ale nie później niż do 10 grudnia bieżącego roku. Oferty mają być składane do CBA do 27 września, wówczas ma również nastąpić ich publiczne otwarcie. Przy wyborze pistoletów mają być brane pod uwagę takie kryteria jak, łączna cena brutto (60 proc.), termin dostawy (20 proc.) oraz gwarancja (20 proc.).

CBA poszukuje pistoletów kalibru 9x19 mm o wadze, bez magazynka, wynoszącej nie więcej niż 670 g. Wysokość pistoletu wraz z magazynkiem powinna mieścić się w przedziale 115 do 130 mm, a jego szerokość od 25 do 35 mm. Jak już zostało wspomniane, magazynek ma zawierać od 13 do 15 sztuk amunicji, zaś siła nacisku spustu to max 2,2 kg w trybie DAO/SA.

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) jest służbą specjalną powołaną do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa. Działa na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Kwestie związane z bronią palną, w zakresie działań funkcjonariuszy CBA, normuje Ustawa z dnia 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze