Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Płk Bogusławski wiceszefem ABW? Pozytywna opinia komisji

  • Fot. ABW.
    Fot. ABW.
  • Fot. ABW
    Fot. ABW

Komisja do spraw Służb Specjalnych jednogłośnie zaopiniowała pozytywnie wniosek Prezes Rady Ministrów w sprawie nominacji płk Bernarda Bogusławskiego na wiceszefa ABW - poinformował przewodniczący komisji, poseł Marek Opioła.

W czwartek, pułkownik Bernard Bogusławski został pozytywnie opiniowany przez Sejmową Komisję ds. służb specjalnych na wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Teraz zgodnie z ustawą z dnia 24 maja 2002r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, decyzję powinna podjąć Prezes Rady Ministrów. Jest mało prawdopodobne, by po pozytywnej rekomendacji komisji premier nie zdecydowała się na nominację.

Czytaj także: 10 delegatur terenowych ABW do likwidacji [AKTUALIZACJA]

Fot. Marek Opioła/Twitter

Pułkownik Bernard Bogusławski urodził się w 1971 roku i jest absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Departamentu Zwalczania Terroryzmu i Zagrożeń Strategicznych ABW, jest specjalistą w zakresie zwalczania zagrożeń terrorystycznych oraz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu towarów i technologii podwójnego zastosowania.

Czytaj także: Żaryn o zmianach w służbach specjalnych

Swoje życie zawodowe związanej ze służbami specjalnymi rozpoczął w 1998 roku i przeszedł wszystkie szczeble kariery w służbie. W tym czasie został dwukrotnie odznaczony.

Pułkownik Bogusławski ma zastąpić płk. Jacka Gawryszewskiego, który został mianowany ambasadorem w Chile.

Reklama

Komentarze

    Reklama