Reklama

Straż Pożarna

PSP z nowym wiceszefem. Bryg. Paweł Frysztak zastępcą komendanta głównego

Autor. st. bryg. Karol Kierzkowski/KG PSP

Powoli formuje się nowe kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej. Po zmianie na stanowisku szefa formacji i odwołaniu – w ubiegły piątek – jednego z zastępców, przyszedł czas na uzupełnienie kadry zarządzającej. Jej częścią został bryg. Paweł Frysztak. To jednak, nie koniec roszad, bowiem już niebawem kolejne nowe twarze mają się pojawić we władzach PSP. 

O tym, że do zmian na stanowiskach szefów i wiceszefów formacji podległych MSWiA dojdzie, wiadomo od dawna. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji zapowiadało, że do kadrowej rewolucji nie dojdzie. Patrząc na tempo w jakim pojawiają się nowi komendanci – jak na razie – ministerstwu udaje się słowa dotrzymać. Nie ma jednak co oczekiwać, że kadrowe roszady nie będą postępować. Po tym, jak 10 stycznia stery w PSP przejął nadbryg. Mariusz Feltynowski, przyszedł czas na zmianę w fotelu zastępcy komendanta. Ten zwolnił się 12 stycznia w związku decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołującą ze stanowiska wiceszefa PSP, nadbryg. Arkadiusza Przybyłę. 

Czytaj też

Kto zajmie jego miejsce? Z informacji jakie przekazuje MSWiA wynika, że będzie to bryg. Paweł Frysztak. Akt powołania odebrał on w poniedziałek (15 stycznia) z rąk ministra Marcina Kierwińskiego.

Od początku swojej służby Paweł Frysztak związany był z Komendą Miejską PSP w Radomiu. Od 1999 do 2010 roku pełnił tam służbę w wydziałach operacyjnym, kontrolno-rozpoznawczym i organizacyjno-kadrowym. W 2010 roku został powołany na stanowisko komendanta miejskiego PSP w Radomiu. Piastował je aż do 2017 roku, kiedy to – po odwołaniu z funkcji szefa radomskiej PSP – kontynuował służbę w Ośrodku Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W grudniu 2023 roku został naczelnikiem pionkowskiego ośrodka szkolenia. Z dniem 13 stycznia, decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, służbę Frysztak kontynuuje jako zastępca komendanta głównego PSP.

Reklama

Bryg. Paweł Frysztak jest m.in. absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie (dziś Akademia Pożarnicza) oraz Politechniki Lubelskiej, gdzie ukończył studia Master of Business Administration.

Czytaj też

Jak na razie nie wiadomo, kiedy w kierownictwie PSP pojawią się kolejne nowe twarze. Wiadomo jednak, że do zmian dojdzie. Obecnie trwać mają ostatnie rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

Zgodnie z przepisami wiceszefów PSP powołuje i odwołuje minister spraw wewnętrznych i administracji na wniosek komendanta głównego PSP.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama